Wymiana okien, wszystko co powinieneś wiedzieć


Jak sprawnie przebrnąć przez zakup i montaż okien w Bydgoszczy? Musisz zmierzyć się z zakupem i montażem okien w Bydgoszczy? Nie wiesz, jak zmierzyć się z tym zadaniem? A może liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci zakup lub montaż okien? Znajdziesz je w naszym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Parapet zewnętrzny – jak wybrać?


Parapet zewnętrzny, choć niepozorny, pełni wiele funkcji. Najważniejszą z nich jest bieżące odprowadzenie wód opadowych oraz zapobieganie przedostawania się deszczu pod elewację. Już sam ten fakt powinien  skłonić inwestora, do zastanowienia się nad tym jakie parapety sprawdzą się najlepiej. Wybór parapetów zewnętrznych jest naprawdę duży, podobnie zresztą, jak rozstrzał cenowy. W naszym poradniku dowiesz się, … Continue reading "Parapet zewnętrzny – jak wybrać?"


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Parapet wewnętrzny – jaki wybrać?


W czasie budowy lub gruntownego remontu domu lub mieszkania wybór odpowiedniej stolarki okiennej i drzwiowej jest oczywiście priorytetem. Na pewnym etapie budowy przychodzi moment, w którym warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich parapetów. Jaki parapet wewnętrzny wybrać? Podpowiadamy w tym wpisie.


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Montaż drzwi wewnętrznych – praktyczne porady


Dobre firmy przy okazji zakupu drzwi, oferują również ich odpłatny montaż. W przypadku jednej czy dwóch par nie jest to kwota, nadmiernie obciążająca domowy budżet. W przypadku montażu kilku par drzwi, kwota do zapłaty może okazać się pokaźnym wydatkiem. Równie dobrze można zamontować drzwi samodzielnie, zwłaszcza, że temat montażu drzwi nie jest skomplikowany, o ile … Continue reading "Montaż drzwi wewnętrznych – praktyczne porady"


Czytaj więcej

kategoriaDrzwi


Jak przygotować drzwi do montażu – praktyczne porady


Jak przygotować drzwi do montażu? Co warto wiedzieć o zamontowaniu drzwi? Jakich błędów uniknąć? Jaki otwór przygotować pod montaż drzwi? Przeczytaj w dzisiejszym wpisie.


Czytaj więcej

kategoriaDrzwi


Ościeżnica do drzwi – co warto o niej wiedzieć?


Wybór odpowiednich drzwi bywa trudny. Równie istotnym elementem jest ościeżnica do drzwi. Zapewnia ona stabilną pracę skrzydła, a także pełni rolę dekoracji. W dzisiejszym wpisie na blogu opowiemy o charakterystyce poszczególnych ościeżnic i doradzimy, jak wybrać najlepszą z nich.


Czytaj więcej

kategoriaDrzwi


Budowa okien – co warto o niej wiedzieć?


Szukając nowych okien i drzwi balkonowych nieraz, spotykamy się z oznaczeniami i symbolami, których znaczenia nie znamy. Warto więc przybliżyć sobie najważniejsze zagadnienia i oznaczenia dotyczące budowy stolarki okiennej i jej kluczowych parametrów. Dobrze wybrana stolarka otworowa to okna posiadające określone cechy i parametry techniczne. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem – budowa okien – … Continue reading "Budowa okien – co warto o niej wiedzieć?"


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Budowa drzwi – co warto o niej wiedzieć?


Szukając nowych drzwi, nieraz spotykamy się z pojęciami i nazwami, których nie znamy. Warto więc przybliżyć podstawowe zagadnienia dotyczące budowy drzwi i ich części składowych. Dobrze wybrane drzwi to drzwi posiadające określone cechy i parametry techniczne. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem – budowa drzwi – co warto o niej wiedzieć.


Czytaj więcej

kategoriaDrzwi


Czym jest ciepła ramka okienna?


O oszczędnościach płynących z obniżenia kosztów energii, mówi się dużo. Jednym z kluczowych elementów decydującym o termice budynku są okna. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że coraz więcej uwagi poświęca się tematyce ciepłego montażu oraz dodatkom okiennym, wpływającym bezpośrednio na energooszczędność całej konstrukcji. Zdecydowanie jednym z tych elementów jest ciepła ramka okienna. Co warto o … Continue reading "Czym jest ciepła ramka okienna?"


Czytaj więcej

kategoriaOkna