Szczelny montaż czy warto?


Odpowiednio wykonany montaż okien jest niezwykle istotny, dla zapewnienia wysokiego poziomu efektywności cieplnej budynku. Nawet niewielkie szczeliny sprawiają, że do wnętrza dostaje się zimne powietrze, prowadząc do istotnych strat energii cieplnej, nawet na poziomie 20%. Aby tego uniknąć, należy zadbać o dokładne uszczelnienie przestrzeni międzyokiennych.


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Ciepłe parapety – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?


We współczesnym budownictwie kładziony jest duży nacisk na wysoką charakterystykę energetyczną nowych budynków. Mają być one jak najbardziej energooszczędne, czyli zużywać możliwie jak najmniej energii pochodzącej ze źródeł nieodnawialnych. Z tego właśnie względu coraz większą popularnością cieszą się takie rozwiązania, jak chociażby ciepłe parapety. Termin ten odnosi się do sposobu montażu parapetów zewnętrznych, który ma … Continue reading "Ciepłe parapety – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?"


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Rolety nadstawne – przestroga dla inwestorów


W coraz większej liczbie nowych domów jednorodzinnych standardem są rolety zewnętrzne. Pozwalają one na wygodną regulację ilości światła dziennego wpadającego do wnętrza domu, poprawiają (przynajmniej w teorii) właściwości termoizolacyjne zmniejszając straty ciepła oraz zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Mogą również stanowić dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe. W tym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na rolety nadstawne, które mogą … Continue reading "Rolety nadstawne – przestroga dla inwestorów"


Czytaj więcej

kategoriaRolety


Wybieramy dobre okna do domu – najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę.


Wybór okien to bardzo odpowiedzialne zadanie, biorąc pod uwagę to, jak ogromny wpływ na funkcjonalność oraz charakterystykę energetyczną budynku mają okna. Warto zatem poświęcić dostatecznie dużo czasu, aby zapoznać się z dostępnymi opcjami i wybrać tę, która okaże się najkorzystniejsza pod kątem indywidualnych potrzeb. W niniejszym artykule podpowiadamy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy … Continue reading "Wybieramy dobre okna do domu – najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę."


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Wymiana okien, wszystko co powinieneś wiedzieć


Jak sprawnie przebrnąć przez zakup i montaż okien w Bydgoszczy? Musisz zmierzyć się z zakupem i montażem okien w Bydgoszczy? Nie wiesz, jak zmierzyć się z tym zadaniem? A może liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci zakup lub montaż okien? Znajdziesz je w naszym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Parapet zewnętrzny – jak wybrać?


Parapet zewnętrzny, choć niepozorny, pełni wiele funkcji. Najważniejszą z nich jest bieżące odprowadzenie wód opadowych oraz zapobieganie przedostawania się deszczu pod elewację. Już sam ten fakt powinien  skłonić inwestora, do zastanowienia się nad tym jakie parapety sprawdzą się najlepiej. Wybór parapetów zewnętrznych jest naprawdę duży, podobnie zresztą, jak rozstrzał cenowy. W naszym poradniku dowiesz się, … Continue reading "Parapet zewnętrzny – jak wybrać?"


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Parapet wewnętrzny – jaki wybrać?


W czasie budowy lub gruntownego remontu domu lub mieszkania wybór odpowiedniej stolarki okiennej i drzwiowej jest oczywiście priorytetem. Na pewnym etapie budowy przychodzi moment, w którym warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich parapetów. Jaki parapet wewnętrzny wybrać? Podpowiadamy w tym wpisie.


Czytaj więcej

kategoriaOkna


Montaż drzwi wewnętrznych – praktyczne porady


Dobre firmy przy okazji zakupu drzwi, oferują również ich odpłatny montaż. W przypadku jednej czy dwóch par nie jest to kwota, nadmiernie obciążająca domowy budżet. W przypadku montażu kilku par drzwi, kwota do zapłaty może okazać się pokaźnym wydatkiem. Równie dobrze można zamontować drzwi samodzielnie, zwłaszcza, że temat montażu drzwi nie jest skomplikowany, o ile … Continue reading "Montaż drzwi wewnętrznych – praktyczne porady"


Czytaj więcej

kategoriaDrzwi


Jak przygotować drzwi do montażu – praktyczne porady


Jak przygotować drzwi do montażu? Co warto wiedzieć o zamontowaniu drzwi? Jakich błędów uniknąć? Jaki otwór przygotować pod montaż drzwi? Przeczytaj w dzisiejszym wpisie.


Czytaj więcej

kategoriaDrzwi