Rodzaje rolet


Rolety nadstawne-zabudowa skrzynki, nadtynkowe-elewacyjne-widoczna skrzynka. Które rozwiązanie wybrać?


Czytaj więcej
Rolety zewnętrzne czy warto


Po pierwszych chłodniejszych dniach każdy zastanawia się, czy jest jakiś sposób na poprawę termiki domu, czy mieszkania. Kiedy na zewnątrz temperatura spada na tyle, że trzeba włączyć ogrzewanie, to właśnie rolety zewnętrzne będą pierwszą barierą osłaniającą przed chłodem.


Czytaj więcej
Wady i zalety okien trzyszybowych


Budujesz nowy dom, a może remontujesz mieszkanie? Zastanawiasz się jakie parametry okien spełnią twoje oczekiwania? Wybrać okna dwuszybowe a może trzyszybowe? Pamiętaj, że okno to w 80% szyba.


Czytaj więcej
Jak wybrać bramę garażową


Zakup i wymiana bramy garażowej to spory wydatek. Przed jej wyborem warto dostosować zakup do swoich wymagań i potrzeb. W poradniku Perfectstolarka znajdziesz informacje, które ułatwią Ci wybór bramy garażowej, tak by służyła Ci przez lata.


Czytaj więcej
Jak wybrać dobre okna


Wybór stolarki to ważna inwestycja. Od właściwego wyboru okien zależy nie tylko wygląd naszego wymarzonego domu, ale także komfort mieszkania. Jakie zatem są kryteria wyboru okien, gdy na rynku dostępnych jest tak wiele rozwiązań, różniących się wyglądem, parametrami akustycznymi i termoizolacyjnymi?


Czytaj więcej
Jak wybrać dobre drzwi antywłamaniowe


Kradzieże i włamania to nieszczęścia, które mogą dotknąć każdego, w najmniej oczekiwanym momencie. Warto zastanowić się nad zabezpieczeniem swojego mieszkania, domu, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się w nim niepożądanych gości. W Perfectstolarka proponujemy zacząć od dobrej jakości drzwi zewnętrznych.


Czytaj więcej
Dlaczego wokół okien tworzy się pleśń i grzyb


Podstawowym problemem jest nieprawidłowa lub niedostateczna wentylacja. Skutkuje ona osadzeniem się wilgoci z powietrza na zimnych przegrodach, np. pod oknami, oraz na styku okien z murem.

Dlaczego wokół okien tworzy się pleśń i grzyb


Czytaj więcej
Przegląd, regulacja i konserwacja stolarki okiennej


W celu zapewnienia bezawaryjnej pracy okien, należy je regularnie serwisować. Podstawą okna jest okucie (serce okna) – to ono bezpośrednio odpowiada za komfort użytkowania, ale może również przysporzyć wielu problemów.


Czytaj więcej
Czy okna PCV są bezpieczne dla naszego zdrowia


Standardowe okno PCV o wymiarach ok. 1500 mm x 1500 mm wyprodukowane z tradycyjnych profili PCV ze stabilizatorem ołowiowym zawiera około 400g czystego ołowiu (Pb). Ołów jest metalem ciężkim, silnie toksycznym dla zdrowia i środowiska.


Czytaj więcej