Dlaczego wokół okien tworzy się pleśń i grzyb?

W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie dlaczego wokół okien tworzy się pleśń i grzyb. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Przeczytaj na naszym blogu.

Podstawowym problemem jest nieprawidłowa lub niedostateczna wentylacja. Skutkuje ona osadzeniem się wilgoci z powietrza na zimnych przegrodach, np. pod oknami, oraz na styku okien z murem. Brak wentylacji skutkuje zawilgoceniem murów, co prowadzi bezpośrednio do powstania grzybów i pleśni.

Kolejnym problemem jest ponadprzeciętna szczelność okien PCV (porównując je do starych okien drewnianych), dlatego należy regularnie wietrzyć lub rozszczelniać okna np. poprzez mikrowentylację lub nawiewniki okienne. Utrzymywanie stałej temperatury pomieszczeń może również pomóc w zmniejszeniu poziomu zawilgocenia. Dodatkowo pomieszczenia o słabej wentylacji i dużej wilgotności należy częściej wietrzyć, aby nie spowodować osadzania się wilgoci na murach.

Dlaczego wokół okien tworzy się pleśń i grzyb?

Rozwijające się w wilgotnym pomieszczeniu pleśnie i zarodniki grzybów są bardzo szkodliwe dla zdrowia, a ich osuszanie i usuwanie jest trudne i czasochłonne. W Perfect Stolarka Bydgoszcz znajdziecie Państwo szeroki wybór nawiewników okiennych, w atrakcyjnych cenach. Przygotowaliśmy także instrukcje dotyczącą tego, dlaczego warto stosować nawiewniki.

Jesteśmy przekonani, że nasza wykwalifikowana kadra dobierze dla Państwa optymalne rozwiązania w korzystnych cenach. Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy w doborze odpowiednich nawiewników. Doradzimy, jak poradzić sobie z problemem pleśni oraz grzyba, pojawiającego się przy oknach.

Dlaczego wokół okien tworzy się pleśń i grzyb? | PerfectStolarka.pl
kategoriaOkna