Drzwi tarasowe – jakie wybrać?

Drzwi tarasowe – jakie wybrać ? Tradycyjne otwierane, a może przesuwne? Przeczytaj poniższy wpis, w którym doradzamy i podpowiadamy, jak wybrać drzwi tarasowe.

Drzwi tarasowe przesuwne

Nowoczesne systemy drzwi przesuwnych to rozwiązania ergonomiczne, dające swobodę w aranżacji wnętrz oraz wrażenie przestrzeni. Ich wybór zapewni nam wiele udogodnień.

Drzwi tarasowe przesuwne

Najpopularniejszy w ofercie system Patio stawią drzwi uchylno-suwne. System oparty jest na standardowych ramach okiennych takich producentów jak Veka, Trocal czy Kömmerling. Dzięki przystępnej cenie, system Patio wybierany jest jako alternatywa dla klasycznych otwieranych drzwi.

Działanie systemu polega na przekręceniu klamki, przyciągnięciu drzwi do siebie oraz przesuwie. Dzięki rolce prowadzącej nie wymaga użycia siły, a sam przesuw jest komfortowy i umożliwia zatrzymanie skrzydła w dowolnym momencie. Istotną zaletą systemu Patio jest możliwość uchyłu skrzydła. Systemy wykonujemy do maksymalnej szerokości ramy 3200mm. Posiadamy w ofercie systemy automatyczne SKB_Z. Największą wadą systemu jest brak możliwości zamykania-otwierania od strony zewnętrznej. https://www.youtube.com/watch?v=eWUEnScehGY

Drzwi tarasowe przesuwne

Większe przestrzenie zamkniemy systemem HS. Oferujemy drzwi przesuwne w maksymalnym wymiarze 6000mm. Otwierając przestrzeń, wpuszczamy ogród do domu. System HS jest systemem bezprogowym, dzięki czemu nie tworzy barier, ułatwia użytkowanie oraz jest niezastąpiony dla ludzi z niepełnosprawnością ruchową. Dużą zaletą systemu HS jest możliwość zamykania i otwierania od zewnątrz. Oferowany system standardowo wyposażamy w pochwyt od zewnątrz.
W opcji dodatkowej oferujemy zabezpieczenie w postaci wkładki patentowej.

Drzwi tarasowe
Drzwi tarasowe

W Perfect Stolarka proponujemy sprawdzone systemy przesuwne renomowanych producentów. Dzięki szerokiej ofercie profili okiennych jesteśmy w stanie zaproponwać naszym Klientom rozwiązania ekonomiczne, deweloperskie oraz systemy dla bardzo wymagających Klientów. Naszą wiedzę zdobywamy codziennie. Nasze doradztwo jest rzeczowe. O oknach mówimy w prosty sposób. Jesteśmy przekonani, że dla każdego Klienta dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne otwierane?

Wszystko zależy od budżetu którym dysponujemy. Systemy drzwi przesuwnych mają więcej zalet i są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Jeżeli nasz budżet jest ograniczony pozostaje nam wybór drzwi tradycyjnie otwieranych. Ich największą zaletą jest przystępna cena oraz zdecydowanie łatwiejszy montaż. Jeżeli zdecydujemy się na wybór tradycyjnie otwieranych drzwi, możemy wybrać kierunek otwierania – standardowe drzwi otwierają się do wewnątrz. W Perfect Stolarka posiadamy specjalną ofertę drzwi tarasowych otwieranych za zewnątrz.

Drzwi tarasowe wykonujemy na słupku stałym oraz w systemie słupka ruchomego. Słupek ruchomy zespolony jest ze skrzydłem biernym, dzięki czemu po otwarciu drzwi nie posiadają słupka w świetle przejścia. Warto równie z wspomnieć, że oferowane przez nas drzwi opcjonalnie wyposażamy w niski próg aluminiowy.

Największą wadą tradycyjnie otwieranych drzwi pozostaje zachowanie wolnej przestrzeni w promieniu otwarcia. Pewnym ograniczeniem jest również wymiar ponieważ maksymalny rozmiar skrzydła to 1100mm. Skrzydło takie wzmacniamy przewiązką oraz dodatkowo zbroimy grubszą stalą.

Co jeszcze wpływa na komfort użytkowania wyróżnionych systemów drzwi?

System automatyczny (np. drzwi przesuwne PATIO SKB_Z) to intuicyjna obsługa, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi pozycjami skrzydła. Podwójne wózki prowadzące, umożliwiają łatwą i swobodną obsługę drzwi ważących 200kg, za pomocą jednej ręki.

W systemach przesuwnych HS mamy drzwi z niskim progiem, co zwiększa komfort ich użytkowania. To rozwiązanie szczególnie ułatwia życie dzieciom i osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Isnieje możliwość obustronnego operowania drzwiami oraz doposażenia w wkładkę antywłamaniową oraz klamkę z kluczem.

Nie zapomnij o jakości!

Sposób otwierania drzwi jest ważny, jednak nie możemy zapominać o jakości profili, szyb oraz okuć. Do produkcji naszych drzwi wykorzystujemy jedynie komponenty renomowanych producentów. Oferujemy możliwość wykonania systemów drzwi przesuwnych w wariancie drewnianym, drewniano-aluminiowym, PCV oraz aluminiowym. W Perfect Stolarka mamy szeroki wybór drzwi przesuwnych pod wymiar.

kategoriaDrzwi