Okna VEKA SOFTLINE 82 – czy warto?

W Bydgoszczy i najbliższych okolicach wykonaliśmy już wiele inwestycji okien, opartych na profilach VEKA. Okna VEKA montujemy pod wymiar. Oferujemy również standardowe okna blokowe. Dzięki rzetelnym pomiarom, każda nasza realizacja zyskuje oryginalny i niepowtarzalny charakter. A Ty zyskujesz pewność, że okna będą idealnie wpasowane w otwory okienne i pozostaną szczelne na lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą okien VEKA. Gwarantujemy wysoką jakość towaru i profesjonalną obsługę, zaczynając od dokładnego pomiaru, kończąc na usługach pogwarancyjnych.

System profili okiennych VEKA to wielokomorowa konstrukcja, obejmująca 7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła. Głębokość zabudowy profilu wynosi 82 mm. Tak szeroki profil zapewnia najwyższą efektywność energetyczną dostosowaną wymogami dla konstrukcji domów enegrooszczędnych i pasywnych.

Profile VEKA Softline 82 mm spełniają najnowsze normy WT2021. Przemyślana wielokomorowa konstrukcja profilu VEKA to gwarancja osiągnięcia niskiego współczynnika przenikania ciepła Uw. Profil VEKA Softline oferujemy w dwóch wariantach: z dodatkową środkową uszczelką MD oraz standardowy AD, oparty o wewnętrzną i zewnętrzną uszczelkę przylgową. Rekomendujemy profil z uszczelką środkową – pozwala on zredukować koszty zużytej energii. Ponadto zastosowanie dodatkowej środkowej uszczelki znacznie redukuje hałas, dzięki czemu możemy cieszyć się przyjemną ciszą. Pasywny system okien VEKA został wyceniony na „każdą kieszeń”. Profil posiada idealnie wyważone proporcje. Cechują go delikatne zaokrąglone kształty, neutralny wygląd i najnowsza technologia. Stonowany wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile marki VEKA nadają się do gięcia łuków.

Rodzaje szprosów w oknach VEKA

Oferujemy możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna, tzw. szprosów konstrukcyjnych. Sprawdzone, grube wzmocnienia stalowe zapewniają doskonałą statykę nawet w przypadku ciężkich konstrukcji wielkogabarytowych. Wybierając okna VEKA z oferty Perfectstolarka Bydgoszcz zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa i jakości. Specjalnej konstrukcji uszczelki, mocowane ze spadkiem pod kontem 15 stopni, gwarantują optymalne odprowadzenie wody. Dodatkowa uszczelka wewnętrzna chroni przed przenikaniem wilgoci i zimna, nawet w przypadku nagłych i porywistych wiatrów.

Okna VEKA charakterystyka

Okna VEKA to konstrukcja w klasie „A” gdzie zgodnie z normą grubość ścianek wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy. Klasa A (PN-EN 12608) odpowiada surowym wymaganiom RAL. Idealnie gładka struktura PCV tworzy całkowicie odporną na oddziaływanie czynników zewnętrznych i starzenie się powierzchnię, która nie wymaga żadnych czynności pielęgnacyjnych. Szeroka konstrukcja skrzydła pozwala szklić pakiety szybowe od 8 do 48mm. Najniższe współczynniki gwarantuje zastosowanie pakietu szybowego Ug 0.5 o łącznej grubości 48mm (4/18/4/18/4). Pewne i wyjątkowo stabilne osadzenie szyby w profilu na głębokości 21 mm, ogranicza wykraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno jest trudniejsze do sforsowania przez nieproszonych gości. Systemodawca profili VEKA oferuje uszczelki w trzech kolorach: czarnym, szarym lub karmelowym. Dopasowane są one do wykończenia profili np. dla okien w kolorze złoty dąb winchester będą to uszczelki karmelowe, dla okien białych szare.

Serce okna stanowią wytrzymałe okucia Maco Multimatic. Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie oraz możliwość zastosowania okuć antywywżeniowych i ukrytych zawiasów, dają poczucie bezpieczeństwa.

Opis systemu VEKA SOFTLINE 82 mm

 • wielokomorowa konstrukcja, głębokość 82 mm, zapewniają idealną izolację termiczną i akustyczną,
 • specjalna, powiększona komora umożliwia zastosowania wzmocnień stalowych gwarantujących odpowiednią statykę,
 • przesunięcie osi rowka okucia okiennego od krawędzi ramy, daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie,
 • niewidoczne uszczelki,
 • gładka powierzchnia PCV dla skrzydła i ramy ułatwia mycie i konserwację,
 • sztywny i stabilny profil klasy „A”, gwarantuje większą swobodę w projektowaniu dużych konstrukcji okiennych,
 • czystą biel oraz satynowy połysk profili zapewnia wysokogatunkowy PVC,
 • subtelne zaokrąglenia nadają profilowi nowoczesny i elegancki wygląd,
 • profil jest odporny na  zabrudzenie i czynniki atmosferyczne,
 • szkło o neutralnej barwie – nie daje efektu tzw. „brudnych firanek”,
 • stosując pakiet trzy-szybowy o współczynniku U=0.5 Wm2K możesz zaoszczędzić nawet do 20% wydatków na ogrzewanie,
 • odpowiednią szczelność gwarantują uszczelki z EPDM odporne na starzenie.

Dlaczego warto wybrać okna VEKA z ofery Perfectstolarka?

Firma Perfect Stolarka to znany i ceniony na bydgoskim rynku dystrybutor systemów okiennych marki VEKA. W Perfect jesteśmy otwarci na współpracę z klientem, szanujemy jego zdanie. Zawsze służymy radą. Nie wykorzystujemy sytuacji, działamy na zasadach fair play. Możesz nam zaufać.

Wszystkich zainteresowanych tematyką stolarki okiennej zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu mieszczącego się w Białych Błotach przy ulicy Brackiej 3 (wjazd i parking od ul. Szubińskiej). To zaledwie 5 km od centrum Bydgoszczy. Nie masz czasu? Nie szkodzi. Z przyjemnością odpowiemy na każdy telefon oraz e-mail. Jesteśmy tu dla Ciebie.

kategoriaOkna