Rolety zewnętrzne czy warto?

Rolety zewnętrzne – czy warto zamontować w domu? Dlaczego rolety zewnętrzne będą dobrym wyborem? Oto kilka powodów, które znajdziesz w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Rolety zewnętrzne – czy warto pomyśleć o ich montażu?

Po pierwsze izolacja przed czynnikami zewnętrznymi (atmosferycznymi)

Po pierwszych chłodniejszych dniach każdy zastanawia się, czy jest jakiś sposób na poprawę termiki domu, czy mieszkania. Kiedy na zewnątrz temperatura spada na tyle, że trzeba włączyć ogrzewanie, to właśnie rolety zewnętrzne będą pierwszą barierą osłaniającą przed chłodem. Zapewniają dodatkową ochronę pomieszczeń przed utratą ciepła. Między roletą a oknem powstaje przestrzeń (poduszka powietrzna). Dzięki dylatacji ograniczymy różnicę między temperaturą zewnętrzną a powierzchnią szyby. Dzięki temu szyby będą mniej parować. Rolety zewnętrzne stanowią także barierę ochronną przed silnymi podmuchami wiatru, ulewnym deszczem i siarczystym mrozem.

Montaż rolet zewnętrznych w Perfect Stolarka z pewnością przyczyni się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Przez zmienny klimat coraz częściej mamy do czynienia z upalnym latem. By ochronić się przed słońcem oraz zbyt silnym nagrzaniem pomieszczeń dużo osób i firm decyduje się na zakup klimatyzacji. Zakup klimatyzacji to droga inwestycja i większy rachunek za prąd. Jako tańszą alternatywę polecamy nasze rolety zewnętrzne. Po zasłonięciu rolety stanowią barierę termiczną przed palącym słońcem. Rolety pozwolą cieszyć się chłodnym mieszkaniem przez cały dzień.

W Perfectstolarka Bydgoszcz oferujemy szeroki asortyment rolet zewnętrznych pod wymiar. Nasze rolety znacznie podwyższą komfort użytkowania Twojego mieszkania lub domu.

Po drugie ochrona prywatności

Montaż rolet zewnętrznych zapewnia prywatność, jakiej nie dadzą popularne osłony wewnętrzne typu zasłony, żaluzje, plisy. Dzięki naszym roletom nie tylko ukryjemy się przed niechcianymi spojrzeniami, ale także zaciemnimy pomieszczenie, tworząc „noc w dzień”. Dodatkowo zamykając rolety, odetniemy hałas dobywający się z ruchliwej ulicy, czy od sąsiadów.

Po trzecie bezpieczeństwo

Poznaliśmy już takie korzyści z montażu rolet jak niższe rachunki za prąd czy więcej prywatności, warto jednak wspomnieć o aspekcie, który najczęściej decyduje o montażu rolet i jest nim poczucie bezpieczeństwa.

Właściciele domów, mieszkań czy biur na niższych kondygnacjach cenią w roletach poczucie bezpieczeństwa. Materiał, z których są wykonane jest bardzo odporny na uderzenia, dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę. Decydując się na rolety zewnętrze, montujemy przeszkodę ciężką do pokonania. Im dłużej zajmuje próba włamania, tym więcej czasu zyskujemy, by poinformować odpowiednie służby.

Odpowiadając na pytanie – rolety zewnętrzne czy warto – naszym zdaniem warto. Zapaszamy do kontaktu – podpowiemy i doradzimy.

kategoriaRolety