Wady i zalety okien trzyszybowych

Budujesz nowy dom, a może remontujesz mieszkanie? Zastanawiasz się jakie parametry okien spełnią twoje oczekiwania? Wybrać okna dwuszybowe a może okna trzyszybowe? Pamiętaj, że okno to w 80% szyba. Pakiety różnią się parametrem (Ug – „g” od ang. glass) oraz zastosowaniem. Poniżej porównaliśmy wady i zalety obu pakietów szybowych.

Porównanie pakietów szybowych

Okna trzyszybowe – zalety

Okna wyposażone w pakiety trzech szyb mają wiele korzyści. Przede wszystkim posiadają świetną izolację termiczną i akustyczną. Polecane są do budynków i mieszkań, gdzie właściwości cieplne mają szczególne znaczenie (np. domy pasywne, pokój dziecka, łazienka). Okna dwuszybowe wypadają pod tym względem znacznie gorzej niż ich trzyszybowa wersja. Okna wyposażone w pakiety dwuszybowe znakomicie sprawdzą się w budynkach użytkowych i nieogrzewanych (np. garaż, schowek pomieszczenie gospodarcze). Potrójne szklenie jest bardziej energooszczędną opcją. Zatrzymują więcej ciepła, stanowią więc o termice całej konstrukcji okna. W Perfect Stolarka oferujemy tanie i solidne okna, także trzyszybowe.

okna - pakiet trzyszybowy
okna - pakiet trzyszybowy

Okna trzyszybowe – wady

W przypadku okien trzyszybowych dochodzi czasem do zjawiska kondensacji pary wodnej od strony zewnętrznej. Dlaczego? Wiosną i latem, powietrze na zewnątrz ogrzewa się szybciej niż to wewnątrz. Gdy temperatura okna jest niższa od powietrza, powoduje to parowanie widoczne na szybie zewnętrznej. Nie jest to istotna wada okien trzyszybowych. Jest to dowód na wysoką termoizolacyjność zastosowanego rozwiązania.

okna trzyszybowe

W jakich popularnych modelach naszych okien znajdziesz potrójne szyby?

Większość oferowanych modeli, jakie znajdziesz w naszej ofercie, jest standardowo wyposażona w najwyższej jakości pakiety trzyszybowe, o współczynniku Ug 0.5. Polecamy okna PVC firm, Veka Softline 82, Kömmerling 88, które należą obecnie do najcieplejszych i są idealne do domów energooszczędnych oraz pasywnych. Dla miłośników industrialnych i nowoczesnych skandynawskich wnętrz, doskonałym wyborem będzie Trocal 76. Posiada nowatorski smuklejszy profil ramy i skrzydła. Ponadto zapewnia większą ilość światła niż tradycyjne profile. Myślisz o oknach drewnianych z sosny, merantii, a może dębu? Nie martw się, w naszej ofercie posiadamy wersje z pakietem trzyszybowym.

Jak rozpoznamy okna trzyszybowe?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak rozpoznać okna 3-szybowe? Po pierwsze – będą się wyróżniały większą masą i lepszymi parametrami. Po drugie – cena będzie wyższa. Jest to jednak inwestycja, która zwraca się w ciągu kilku sezonów grzewczych.

Co radzą specjaliści od okien w Perfect Stolarka?

Rada brzmi: warto zainwestować w okna trzyszybowe! Nasi wykwalifikowani specjaliści dobiorą optymalne rozwiązania, a dzięki sprawdzonym ekipą montażowym nie musisz się martwić o jakość usługi. Oferujemy jedynie sprawdzone certyfikowane produkty opatrzone znakiem CE i dokładnie sprawdzone przez Instytut Techniki Budowlanej.

Sprawdź ofertę okien od PerfectStolarka.pl

kategoriaOkna