Uniwersalność – bramy garażowe roletowe dają wiele możliwości.

Bramy garażowe roletowe dają wiele możliwości. Ten rodzaj bram zamawiamy szczególnie do miejsc o niewielkiej przestrzeni.

Bramy garażowe roletowe (rolowane) zapewniają przede wszystkim oszczędność miejsca. Dzięki pionowemu otwieraniu pozostawiają wolną przestrzeń, zarówno w garażu, jak i przed nim. Są to bramy uniwersalne. Można je zamontować niemal wszędzie. Znajdą swoje zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym jak i przemysłowym.

Bramy oferowane przez Perfect Stolarka Bydgoszcz to gwarancja niezawodności i najwyższej jakości. Rolowane bramy garażowe zyskały zaufanie naszych Klientów ze względu na swoją funkcjonalność.

Bramy garażowe roletowe – budowa i działanie

Bramy rolowane budową i działaniem, zbliżone są do konstrukcji standardowych rolet zewnętrznych. Pancerz bramy zwijany na wał i unoszony ku górze. Budowa pancerza składa się z jakościowego aluminium wypełnionego pianą poliuretanową. Zabezpieczenie termiczne stanowią uszczelki szczotkowe (montowane w prowadnicach pionowych) oraz uszczelka listwy dolnej. Oferujemy wyłącznie bramy sterowane automatycznie. Bramy rolowane wyposażamy w zintegrowany hamulec bezpieczeństwa. Każde rozwiązanie można rozbudować o zabezpieczenia – np. lampy sygnalizacyjne, fotokomórki.

  1. Prowadnice aluminiowe montowane wewnątrz pomieszczenia wzdłuż bocznych krawędzi otworu, wyposażone w uszczelki szczotkowe i ślizgi.
  2. Awaryjne otwieranie bramy w przypadku zaniku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby lub przekładni łańcuchowej do awaryjnego otwierania montowanej na siłowniku.
  3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża. Pierścienie nawojowe w bramach roletowych BR-100 standardowo wyposażono w ochronne, nylonowe osłony, których zadaniem jest minimalizowanie zarysowań kurtyny bramy.
  4. Skrzynka – montaż zewnętrzny
  5. Profil lekki aluminiowy profil, wypełniono bezfreonową pianką poliuretanową.
  6. Krawędziowa listwa bezpieczeństwa montowana w dolnej uszczelce, powoduje zatrzymanie bramy w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofnięcie jej do pozycji otwartej.
  7. Ruchomy wał – w trakcie nawijania kurtyny zmienia swoje położenie względem ściany nadproża, zapewniając w ten sposób utrzymanie w osi prowadnic poruszającej się kurtyny.
  8. Kurtynę bramy wyposażono w aluminiowy, wzmocniony dolny profil, który zapewnia większa sztywność.

Uniwersalna kolorystyka, estetyczne wykończenia powierzchni umożliwiają optymalne dopasowanie bramy. Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL, NCS.

Jeśli interesują Cię inne rozwiązania, zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami. Dzięki profesjonalnej obsłudze, wszystkie formalności załatwiamy na miejscu. Współpracujemy z Klientem z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Perfectstolarka to fachowe doradztwo dla klientów z Bydgoszczy.

Oferujemy bramy na zamówienie z montażem w atrakcyjnej cenie i solidnie.


Wszystkie bramy roletowe WIŚNIOWSKI wyposażone są w standardzie w napęd. Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.

Sprawdź także inne bramy garażowe

Brama roletowa