Rozumiemy, że już na tym etapie chciałbyś poznać wstępny cennik bram garażowych. Pamiętaj jednak, że nie znając dokładnych wymiarów i oczekiwań odnośnie parametrów bramy, izolacji domu i technologii jego budowy, lokalizacji inwestycji, Twoich oczekiwań estetycznych itd. przygotujemy ofertę, która może okazać się nie dopasowana do Twoich potrzeb i wymagań.

Podkreślmy – im więcej informacji otrzymamy do Ciebie na wstępnym etapie rozmowy, tym precyzyjniejszy kosztorys bramy przygotujemy. Zdajemy sobie sprawę, że przed wyborem konkretnego wykonawcy, chciałbyś poznać ostateczną cenę bramy garażowej, segmentowej czy przemysłowej, ale również kalkulację montażu. Jednak na ostateczną cenę bramy wpływa wiele czynników, takich jak:

 • Producent,
 • Model bramy (segmentowa, uchylna, rozwierna, przemysłowa),
 • Grubość paneli (izolacja termiczna),
 • Kolorystyka (struktura okienna, RAL),
 • Rodzaje przetłoczeń (kaseton, deska wąska, deska szeroka, panel gładki),
 • Zastosowana automatyka i rodzaje przeniesienia napędu (łańcuch, pasek),
 • Rodzaje montażu(demontaż, montaż, obróbka),
 • Wyposażenie dodatkowe (fotokomórki, awaryjne zasilanie itp.).

Warto wspomnieć, że różnice pomiędzy poszczególnymi bramami mogą wahać się do 50%. Dokładna wycena zależy od zebranych informacji. Firma Perfect Stolarka działa na terenie Bydgoszczy, Nakła, Szubina i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Z przyjemnością przygotowujemy dla Państwa bezpłatną wycenę bramy garażowej i przemysłowej. Wstępna wycena pozwoli poznać szacunkowe koszty jeszcze przed umówieniem się na dokładny pomiar.

Bramy garażowe Bydgoszcz – dobra oferta, sprawdzony dostawca

Żeby poznać orientacyjny kosztorys bramy garażowej lub przemysłowej, powinieneś możliwie dokładnie określić swoje oczekiwania oraz podać wstępne informacje. Pozwoli nam to zawęzić proponowane produkty i wybrać jedynie te, które pasują do Twoich oczekiwań. Pobieżne informacje mogą okazać się niewystarczające do przygotowania rzetelnej wyceny bramy. Poniżej wskazaliśmy informacje, które chcielibyśmy poznać do przygotowania kosztorysu bramy garażowej.

Wymiary otworu

Jedną z podstawowych informacji bez której żadna wycena nie będzie wiarygodna, jest wymiar garażu w którym planujemy montaż bramy. Kontaktując się z nami w sprawie wyceny, nie zapomnij podać wymiarów otworu (szerokość x wysokość), wysokości nadproża oraz szerokości węgarków (tj. ściana po lewej i prawej stronie otworu). Podane parametry są kluczowe, dla prawidłowego przygotowania wyceny. Każdy typ bramy ma swoją odmienną specyfikę, np. maksymalne wymiary, typy prowadzeń oraz akcesoria dodatkowe.

W przypadku bram segmentowych wyróżniamy bramy typowe oraz nietypowe. Ważne! zamówienie bramy segmentowej wykonanej pod dowolny wymiar, będzie miało znaczący wpływ na ostateczną cenę.

Po otrzymaniu dokładnych wymiarów nasi specjaliści zaproponują optymalne wymiary bramy oraz konkretny rodzaj prowadzenia, dostosowany do miejsca montażu. Nasi specjaliści podkreślają, że w 90% przypadków nie ma konieczności zamawiania bram o nietypowych wymiarach. Skontaktuj się z nami, a polecimy Ci takie rozwiązanie, które nie nadwyręży Twojego budżetu oraz zagwarantuje bezawaryjną pracę na lata. Martwisz się, że  Twój pomiar może być nie dokładny? Niepotrzebnie! Jeżeli zdecydujesz się na nasze usługi, zapewniany rzetelny pomiar oraz konsultacje.

Przeznaczenie pomieszczenia

Do prawidłowo przygotowanej wyceny bramy musimy wiedzieć czy budynek, w którym brama zostanie zamontowana jest wolnostojący. Istotne jest również, czy garaż znajduje się w bryle budynku oraz czy nie przekracza on 300 m2 powierzchni użytkowej. Powyższa wiedza jest niezbędna do określenia stawki podatku VAT tj. – 23%, w przypadku budynków wolnostojących i/ lub przekraczających 300m2, oraz 8% dla garażu w bryle budynku połączonego przynajmniej jedną ścianą (nieprzekraczających 300m2) . Kolejną znaczącą informacją jest to, czy brama będzie jedynym wejściem do garażu. Jeśli tak, to niezbędne będzie zastosowanie zamka, który pozwoli na jej awaryjne otwieranie np. w przypadku braku prądu.

Rodzaj bramy

W przypadku nowych domów Inwestorzy najczęściej wybierają automatyczne bramy segmentowe. Jednak nie oznacza to, że w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem nie okaże się np. brama rolowana lub uchylna. Zdarza się bowiem, że warunki zabudowy uniemożliwiają montaż wcześniej wybranego typu bramy. W takim przypadku doradzimy, jaki typ bramy sprawdzi się najlepiej. Ceny bram, różnią się ze względu na zastosowany model. Wysyłając prośbę o wycenę bramy, nie zapomnij określić, jakim typem jesteś zainteresowany. Jeżeli masz wątpliwości, jaka brama sprawdzi się u Ciebie najlepiej, dołącz projekt architektoniczny.Jeżeli jesteś zainteresowany konkretnym modelem, poinformuj nas o tym. Wycenimy wyłącznie interesujący Cię model oraz jako opcja przedstawimy naszą alternatywną propozycję.

Estetyka – wykończenie

Kolor, tłoczenie, struktura powierzchni – mogą mieć znaczny wpływ na ostateczną cenę bramy. Niektóre warianty dostępne są w standardzie, inne – za dopłatą. Szczegółowa specyfikacja sprawia, że bramy różnych producentów o zbliżonej parametrach mogą znacząco odbiegać od siebie w kwestii cenny i wyposażenia. W celu przygotowania kompleksowej wyceny bramy, musimy poznać Twoje wymagania estetyczne. W tym celu wybierz konkretny kolor jakim jesteś zainteresowany oraz rodzaj przetłoczenia i strukturę powierzchni bramy. Zaproponujemy dwie/trzy opcje tak, abyś wiedział, czy Twój wybór jest optymalny. Z naszego doświadczenia wiemy, że Klient jest skłonny zrezygnować z wybranego wcześniej wariantu na rzecz podobnego, ale bardziej opłacalnego finansowo. Nie jesteś pewien wyboru?  Nie wahaj się pytać, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Sterowanie

Bramy rozróżniamy również, ze względu na sposób sterowania. Na wstępnym etapie przygotowania kosztorysu powinieneś określić, w jaki sposób będziesz chciał sterować bramą. Oferujemy bramy automatyczne ze sterowaniem radiowym (na pilota) lub ręczne. W przypadku wyboru bramy ręcznie sterowanej niezbędne będzie zastosowanie mechanicznego systemu ryglowania np. zamka. Jeżeli wybierzesz sterowanie radiowe i chciałbyś sterować innymi urządzeniami elektrycznymi, koniecznie przekaż nam tę informację – dobierzemy odpowiednią radiolinię. Wybór sposobu sterowania bramą ma znaczący wpływ na jej ostateczną cenę. Bazowe napędy do bram garażowych kosztują od 1200zł. Rozbudowane automaty do bram o dużej przepustowości to wydatek minimum 3000 zł. Poszczególne napędy mogą znacząco różnić się od siebie np. mocą. Jeśli masz konkretne wymagania, np. szybkość otwierania, przeniesienie napędu na pasku, prosimy poinformuj nas o tym.

Indywidualne wymagania

Obecnie, większość oferowanych przez nas bram garażowych wyposażona jest w szereg akcesoriów wpływających na komfort użytkowania. Każdy niestandardowy dodatek podwyższa ostateczną cenę bramy garażowej. Dlatego ważne jest, abyś jasno określił swoje wymagania. Oczekujesz od bramy doskonałej izolacji termicznej, a może zapory przed potencjalną próbą włamania? Szukasz cichego i szybkiego automatu? Wszystkie Twoje indywidualne wymagania są dla nas bardzo ważne. Tylko przy szczegółowym określeniu potrzeb będziemy w stanie zaproponować Ci dedykowany produkt.

Montaż bram garażowych Bydgoszcz cennik

W celu sporządzenia oferty na bramy garażowe oraz przemysłowe konieczne będzie podanie miejscowości, w której znajduje się budowa oraz określenie, jakimi usługami jesteśmy zainteresowani. Obecnie 90% bram garażowych i przemysłowych sprzedajemy wraz z usługą montażu. Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi usługami, koniecznie zaznacz, czego dokładnie oczekujesz. Standardowo obsługujemy województwo Kujawsko-Pomorskie, ze szczególnym naciskiem na Bydgoszcz, Szubin, Nakło, Żnin.

Cena bram – jak przygotowujemy kosztorys?

 • wyślij pytanie na adres biuro@perfectstolarka.pl – nie zapomnij podać numeru kontaktowego – w przypadku niejasności, oddzwonimy oraz doprecyzujemy wszelkie wątpliwości,
 • w ciągu dwóch dni roboczych, otrzymasz wstępny kosztorys,
 • w tym miejscu uzgodnimy ewentualne korekty oraz alternatywne oferty,
 • po wstępnej akceptacji, widzimy się na budowie,
 • finalna oferta oraz zamówienie.


Cennik bram – o czym warto pamiętać?

Po pierwszebrama garażowa oraz przemysłowa to inwestycja na lata. Porównując konkurencyjne oferty, zwróć uwagę na renomę producenta, okres gwarancji, koszty serwisów oraz przeglądów technicznych lub innych wymogów związanych z zachowaniem pełnej gwarancji. Wybór najtańszej opcji oraz nadmierna oszczędność mogą okazać się nieopłacalne w kilkuletniej perspektywie.

Po drugie – rzetelne porównanie dwóch rozbieżnych ofert na bramy garażowe, przemysłowe jest niełatwym zadaniem dla każdej osoby, która nie jest fachowcem w tej dziedzinie. Sytuacja na rynku pokazuje jednoznacznie, że ceny bram i usług o podobnej jakości zwykle są do siebie bardzo zbliżone.

Ważne! Uważaj, na oferty wyraźnie tańsze od średniej rynkowej. Koniecznie sprawdź parametry bramy oraz zakres usługi montażu. Zawsze domagaj się faktury oraz gwarancji.

Po trzecie – zagraniczny producent wcale nie oznacza, że ten produkt będzie lepszy od polskiego odpowiednika. Nie przepłacaj za obcojęzyczną nazwę, która nie zapewni Ci żadnych korzyści. Porównuj wyłącznie bramy indywidualnie dopasowane do Twojego potrzeb i wybierz taki rodzaj bramy, który odpowiada Ci w 100%.

Po czwartedopiero po dokładnych pomiarach oraz szczegółowej rozmowie będziemy mogli przygotować wiążącą ofertę. Wyceny bram przygotowane na podstawie projektu lub szczątkowych informacji mogą wprowadzać w błąd i nie uwzględnić różnych nieprzewidzianych wcześniej kosztów. Masz wątpliwości? Zaproś nas na pomiar. Będziesz mógł zobaczyć, jakim sprzętem dysponujemy, oraz ocenić naszą wiedzę i doświadczenie.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze bramy garażowej w Bydgoszczy? Nie jesteś pewien wyboru? Masz wątpliwości natury technicznej, które chciałbyś z kimś skonsultować? Chciałbyś otrzymać cennik bram garażowych? Świetnie się składa, z przyjemnością zaoferujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb. Koniecznie sprawdź specjalną ofertę bram dla mieszkańców Bydgoszczy i najbliższych okolic.  Zapraszamy do kontaktu!

Wycena bramy Bydgoszcz – skontaktuj się z naszymi ekspertami.