Klientom z Bydgoszczy i okolic polecamy stylowe drzwi szklane. Drzwi wykonane ze szkła stanowią nowoczesną odsłonę klasycznych drzwi wewnętrznych i są świetnym rozwiązaniem do każdego typu wnętrz.

Drzwi szklane pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Klienci je docenili ze względu na walory estetyczne i funkcjonalne – dzięki nim cieszą się dużą popularnością. Drzwi szklane coraz częściej goszczą w domach Polaków.

Dlaczego warto kupić drzwi szklane?

Drzwi to niezwykle ważny element wyposażenia każdego domu. Często przez nas niedoceniany. Dobrej jakości drzwi chronią naszą prywatność oraz izolują od hałasu. Odpowiednio wyeksponowane, pełnią również funkcję dekoracyjną. Firmy produkujące klasyczne drzwi drewniane coraz chętniej umieszczają w swojej ofercie drzwi szklane. Wyglądają one lekko i pozwalają doświetlić ciemne pomieszczenia. Największą atrakcją takich drzwi jest wzór, czyli nic innego jak właściwy i ściśle określony ornament. Jego struktura tworzy gęste szkło o mniejszej przezierności. Drzwi całoszklane pasują do różnych wnętrz – zarówno do tych utrzymanych w nowoczesnym stylu, jak i bardziej tradycyjnych. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego szkła, sposobu jego wykorzystania oraz sposobu aranżacji wnętrza.

Wszystkie gatunki szkła, stosowane jako baza do drzwi szklanych, to szkła laminowane bądź hartowane.  Laminowanie polega na łączeniu ze sobą na przemian folii oraz tafli szklanych. Następnie powstałą taflę poddaję się obróbce termicznej.

W naszym salonie oferujemy drzwi szklane dla klientów z Bydgoszczy i okolicznych miejscowości.

Jakie zalety posiadają drzwi szklane?

Zarówno szkło hartowane, jak i laminowane to materiały całkowicie bezpieczne. W wyniku uszkodzenia lub pęknięcia szkło hartowane rozpada się na drobne, nieostre kawałki. Natomiast w przypadku szkła laminowanego mamy dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii.

Niepodważalną zaletą drzwi wykonanych ze szkła jest przezierność i lekkość, które nie wywołują poczucia całkowitej izolacji. Drzwi całoszklane idealnie nadają się dla osób które cenią przestrzeń i słoneczne wnętrza. Dla domowników ceniących intymność szklane drzwi wcale nie muszą być przezroczyste.  Możliwość wyboru różnego rodzaju szkła daje nieograniczone możliwości kreowania wnętrz – począwszy od  zastosowania szkieł przezroczystych w przypadku słabo doświetlonych powierzchni, a skończywszy na zastosowaniu specjalnych szkieł pokrytych farbą krzemionkową.

Dzięki temu drzwi szklane można zamontować również w łazience. Trzeba jednak dopasować odpowiedni rodzaj szkła, gdyż zły wybór może przysporzyć przykrych niespodzianek, np. szkło matowe pozyskiwane metodą piaskowania w kontakcie z wilgocią staję się półprzezroczyste. W przypadku pomieszczeń narażonych na wilgoć należy użyć szkła pozyskiwanego metodą sitodruku.

O czym warto pamiętać?

W przypadku tego rodzaju drzwi fachowy montaż jest sprawą kluczową.  Standardowe drzwi ważą około 45 kg dlatego umiejętny dobór sposobu montażu oraz zakotwiczenie ościeżnicy są priorytetem. Istotnym elementem całego zestawu są również użyte okucia. Pamiętajmy, że jest to jedyny element łączący taflę szkła z ościeżnicą – nie dajmy się więc namówić na tańsze wersje.

W Bydgoszczy wykonaliśmy już wiele realizacji drzwi szklanych zarówno tych standardowych wybieranych wprost z katalogu jak i wykonanych według indywidualnego projektu klienta. Dzięki temu każda nasza realizacja zyskuje oryginalny i niepowtarzalny charakter. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą drzwi – gwarantujemy wysoką jakość i profesjonalną obsługę.

Drzwi szklane można dopasować do różnego rodzaju wnętrz zarówno do tych urządzonych w nowoczesnym stylu jak i bardziej tradycyjnych. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego szkła oraz jego obróbki. Drzwi szklane świetnie odnajdą się w domach, mieszkaniach oraz biurach i obiektach użyteczności publicznej.

Jakie są gatunki szkieł?

  • Szkło piaskowane (matowe) – poddawane jest mechanicznej obróbce, co pozwala uzyskać niespotykane efekty wizualne, przy jednoczesnym braku przeźroczystości powierzchni. Dzięki bardzo zróżnicowanemu wzornictwu oraz przystępnej cenie drzwi szklane piaskowane cieszą się niesłabnącą popularnością.
  • Alternatywą dla szkła piaskowanego jest szkło lodowe jednostronnie drukowane sitodrukiem – szkło w najpełniejszym stopniu zapewniające nieprzezierność. Lodowe szkło idealnie nadają się do łazienek i pomieszczeń gospodarczych.
  • Szkło ornamentowe – jest gatunkiem szkła na którym z jednej strony walcowany jest wzór – ornament. Szkło tego typu ma ciekawą stylistykę oraz wzory. Te bardziej klasyczne towarzyszą nam od lat 70-tych, te bardziej nowoczesne świetnie pasują do loftowych pomieszczeń. Niepodważalną zaletą szkła ornamentowego jest przepuszczalność światła, co powoduje że możemy uzyskać różnorodne efekty naświetlenia pomieszczeń.
  • Szkło witrażowe – wierna kopia imitująca oryginalny witraż. Szkło witrażowe powstaje dzięki specjalnej technice polegającej na naklejaniu kolorowych folii. Użyte folie są trwałe. Są dostępne w wielu kolorach zarówno w formie przeźroczystej jak i nieprzeźroczystej. Dodatkowo witraże uzupełniono szkłem fazowanym, co wzbogaca efekt nadając mu trójwymiarowości.
  • Szkło kolorowe – powstaje w wyniku bezpośredniego nadruku na szkle oraz druku na specjalnej folii, którą następnie laminuje się między dwiema taflami. Nadruki mogą być dowolne. Jakość druku jest bliska ideału z zachowaniem fotograficznej jakości. W przypadku szkła kolorowego istnieje możliwość personalizacji zamówienia bez żadnych ograniczeń. Zapraszamy! Zaprojektuj swój własny niepowtarzalny wzór drzwi, gdzie jedynym ograniczeniem jest  Twoja wyobraźnia. W Perfect Stolarka chętnie doradzimy oraz pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie, stawiamy wyłącznie na jakość obsługi oraz oferowanych produktów.
  • Szkło fusingowe – to metoda obróbki szkła której nazwa wywodzi się z języka angielskiego. Słowo “fuse”, które można przetłumaczyć bezpośrednio jako “stapiać”. I rzeczywiście proces tworzenia szkła fusingowego polega na jego stapianiu. Przy produkcji szkła fusingowego użyto rożnych gatunków kolorowego szkła, które łączone są z granulatami, posypkami a także farbami szklarskimi i kalkomanią. W szkle fusingowym znajdziemy również metale, minerały, oraz inne dodatki. Metoda fusingowania szkła daje możliwość zrealizowania najbardziej kreatywnych i niepowtarzalnych projektów. Uzyskany efekt wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami dekoracyjnymi.

Drzwi szklane które oferujemy dla klientów z Bydgoszczy występują w dwóch systemach – klasycznie otwieranym oraz przesuwnym naściennym.

Jakie rozwiązanie warto wybrać?

Drzwi szklane klasycznie otwierane – tafle hartowanego szkła wyposaża się w specjalne okucie (zamek z klamką oraz zawiasy), które umożliwiają montaż bezpośrednio na ościeżnicy. Wybór ościeżnic do drzwi jest równie szeroki jak samych tafli. Oferujemy ościeżnice stałe oraz regulowane, wykonane z MDF oraz naturalnego drewna. Wymagający klienci mogą wybrać modele stalowe oraz aluminiowe. Te ostatnie najlepiej sprawdzą się w miejscach użyteczności publicznej oraz biurach.

Drzwi całoszklane z powodzeniem zastąpią standardowe drzwi przylgowe. Akustykę oraz termikę takich drzwi najprościej porównamy w zestawieniu ze standardowymi drzwiami wypełnionymi tzw. plastrem miodu. Dzięki zastosowaniu ościeżnicy z uszczelką oraz prawidłowemu spasowaniu uzyskamy wygłuszenie rzędu 27-29 dB. Warto pamiętać że na taki wynik składa się wiele czynników między innymi grubość ścian, materiały użyte do montażu itp. Warto pamiętać, że w przypadku montażu drzwi szklanych, nie może być mowy o pomyłce, takowa może nas kosztować cenne zdrowie i życie. Dlatego warto wesprzeć się doświadczeniem pracowników firmy Perfect Stolarka.

Drzwi szklane przesuwne to świetne rozwiązanie. Systemy drzwi przesuwnych idealnie spisują się w ciasnych i małych pomieszczeniach. Sama konstrukcja wygląda przyjemnie lekko, a dzięki przezierności szkła do pomieszczeń wpada dużo światła. System drzwi przesuwnych daje możliwość wygospodarowania dodatkowego miejsca. Całość konstrukcji optycznie powiększa pomieszczenie oraz pozwala odciąć je od reszty mieszkania.

Możesz zaufać naszej wykwalifikowanej kadrze z Bydgoszczy. Naszym klientom zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania oraz wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia.

Zobacz także: Inne drzwi w ofercie Perfect Stolarka