Drzwi zewnętrzne na wymiar w Bydgoszczy – ciche i bezpieczne

Każdy kto buduje i remontuje dom wie, że dobrej jakości drzwi zewnętrzne to kluczowy element jego wyposażenia, na którym nie warto oszczędzać. Drzwi zewnętrzne wejściowe pełnią wiele funkcji, najważniejsze z nich to ochrona domu przed próbami włamania oraz nieproszonymi gośćmi. Dlatego tak ważne jest dobre zabezpieczenie antywłamaniowe.

Dobre jakościowo drzwi zewnętrzne chronią nas przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak silne podmuchy wiatru, śnieg, deszcz, zimno. Wysoka izolacja termiczna to jednej z najistotniejszych wymogów które stawiamy nowoczesnym pasywnym konstrukcją. Dobre drzwi wejściowe to także ciche drzwi. Warto wybierać drzwi oparte na trzech uszczelkach oraz zawiasach z możliwością regulacji w trzech płaszczyznach. Klient kupuje oczami, ostatni wymóg drzwi to estetyka ich wykonania, składa się na nią kolor oraz faktura. Przy wyborze drzwi zewnętrznych warto pamiętać aby korespondowały one kolorystycznie z bramą, roletami oraz tworzyły spójna architektoniczną całość.

Drzwi wejściowe od zaufanego producenta

Każdy z producentów będzie zachwalał swoje wyroby, aczkolwiek niestety przemilczy również ich wady. Warto kupić rozważnie i świadomie, a w PERFECT STOLARKA oferujemy wyłącznie drzwi zewnętrzne na wymiar z montażem w Bydgoszczy i okolicach, które spełniają polską normę. Posiadamy duży wybór drzwi z przeszkleniami oraz konstrukcje pod wymiar. Nawet w nietypowych rozmiarach – w tym możliwość skrócenia, oraz wykonania drzwi co do centymetra.

Zakup drzwi na wymiar w PERFECT STOLARKA to gwarancja solidności i wieloletniego użytkowania, a także estetyczny design. Stawiamy na jakość oraz trwałość naszych towarów. Ponadto świadczymy usługi montażu drzwi w domach, mieszkaniach, firmach oraz miejscach i instytucjach publicznych. Usługi wykonują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu nasze montaże, zarówno drzwi, jak i okien, są na najwyższym poziomie, a Ty zyskujesz gwarancję szczelności i bezpieczeństwa użytkowania na lata.

Jak zbudowane są drzwi zewnętrzne?

Każda konstrukcja, aby mogła nazywać się drzwiami musi posiadać element stały w postaci ościeżnicy oraz ruchomy w postaci skrzydła drzwiowego. Całość spajają zawiasy oraz próg.

 • Skrzydła drzwi dzielimy ze względu na ich budowę, wyróżniamy skrzydła płytowe oraz płycinowe. Skrzydła płytowe oparte na ramiaku drewnianym pokrytym płaszczem „płytami” stalowymi oraz drewnianymi. Zwykle konstrukcje tego typu są grube, powyżej 55mm. Wewnątrz tak powstałej konstrukcji umieszczono materiały termoizolacyjne (piana poliuretanowa, polistyren spieniony, wełna). Dodatkową funkcję stabilizującą pełnią wzmocnienia stalowe które czynią konstrukcje drzwi stabilniejszą i mocniejszą. Obecnie większość drzwi sprzedawanych na ryku konstrukcje płytowe. Skrzydła płycinowe, w odróżnieniu od płytowych mają ramiak nie tylko biegnący po obwodzie, ale również wewnątrz konstrukcji, dzieląc ją na mniejsze pola, które wypełnia się wkładem-płycinami. Drzwi płycinowe gorzej chronią są cieńsze i zdecydowanie zimniejsze. Czasem skrzydła płytowe mają wytłoczenia imitujące płyciny.
 • Ościeżnica zwana również ramą, składa się z dwóch pionowych belek spiętych górną poziomą poprzeczką. Ościeżnica po jednej ze stron posiada zawiasy, na których osadzone jest skrzydło. Zawiasy dobrano względem wagi konstrukcji, dodatkowo posiadają możliwość regulacji na wysokości, oraz kierunkowo lewo, prawo. Dobrej klasy zawias posiada dodatkowo regulację siły docisku skrzydła do ramy. Nieodzownym elementem ościeżnicy są również bolce antywyważeniowe. Druga strona ościeżnicy zwana zamkową posiada odpowiednio wyprofilowane gniazda które idealnie pasują do zamków oraz rygli. Ościeżnice zimne stalowe wypełniono materiałem termoizolacyjnym XPS. Ościeżnice ciepłe komorowe wykonywano z aluminium zdelatowanego przegrodą z tworzywa sztucznego. Nowość! Ościeżnice hybrydowe wykonane z aluminium połączonego z PCV, oraz drewniano-aluminiowe.
 • Próg stanowi dolne uszczelnienie konstrukcji drzwi. Wyróżniamy standardowe progi zimne najczęściej wykonane z aluminium, stali kwasoodpornej oraz progi ciepłe wykonana z kompozytu, drewna oraz tworzywowo-aluminiowe. Każdy próg posiada uszczelkę, droższe modele drzwi posiadają dodatkową czwartą przylgę dzięki której dolną część drzwi chronią podwójne uszczelki.
 • Po obwodzie skrzydła i ościeżnicy znajdują się uszczelki, dzisiejszym standardem jest system podwójnego uszczelnienia (AD) przylgi wewnętrznej i zewnętrznej warto jednak wybierać drzwi wyposażone w dodatkową uszczelkę (MD) np. Wikęd Termo Prestige Lux, dzięki czemu zyskujemy na termice oraz akustyce. Konstrukcję przylgową skonstruowano w ten sposób że, skrzydło po zamknięciu nachodzi na siebie wraz z ościeżnicą tworząc szczelną całość.  Nowoczesne uszczelki wykonano z EPDM, czyli spienionej gumy, jest to materiał odporny na starzenie. Ciekawym rozwiązaniem są uszczelki samoopadające, które w chwili zamknięcia drzwi wejściowe opadają i wypełniają szczelinę między skrzydłem i progiem.
 • Zamki i zasuwnice stanowią nieodzowny element każdej konstrukcji drzwi zewnętrznych. Zamki wpuszczane jednopunktowe to standardowo oferowane zabezpieczenie. Zamek zamontowano w wewnętrznym ramiaku drzwi, stanowi element wykonawczy, blokując skrzydło w jednym punkcie ościeżnicy. Obsługa zamka realizowana jest za pomocą klucza lub gałki. Zdecydowanie nowszą konstrukcją są zamki wielopunktowe które blokują skrzydło w kilku punktach ościeżnicy. W budynkach, w których poziom bezpieczeństwa powinien być znacznie wyższy, oferujemy zamki cyfrowe oraz biometryczne (odcisk palca). Najnowsze trendy w budowie inteligentnych domów wymusiły zastosowanie automatycznych zamków, sterowanych siłownikiem elektrycznym. Komunikacja między zamkiem odbywa się poprzez sieć WIFI, łączne BLUETOOTH oraz pocztę e-mail, przeglądarkę internetową.
 • Wkładki, ich zadaniem jest odblokowania zamka oraz zasuwnicy, wkładki dzielimy ze względu na klasę bezpieczeństwa (określa Instytut Mechaniki Precyzyjnej). W ofercie posiadamy wkładki w klasie „B”, oraz wyższej klasy antywłamaniowej „C”. To właśnie wkładki klasy „C” gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa 

Jak podaje Instytut Mechaniki Precyzyjnej próba sforsowanie zamka z wkładką klasy „C” zajmie włamywaczowi około 6 minut. Żaden złodziej nie poświęci tyle czasu, ponieważ z minuty na minutę wzrasta ryzyko jego złapania. Wkładki dzielimy na wkładko-wkładkę oraz wkładko-gałkę. Każda z powyższych konfiguracji występuje pojedynczo oraz w formie zbiorczego klucza tzw. system jednego klucza.

 • Klamki, poprzez zwartą bryłę powinny chronić zamek oraz wkładkę przed próbą rozwiercenia i uszkodzenia mechanicznego. Klamka to element wykonawczy drzwi, dzięki któremu bez przeszkód możemy je otwierać i zamykać. Oprócz praktycznej roli, która pełni klamka, jest również ważnym elementem dekoracji drzwi. Warto wybierać atestowane klamki, bo tylko takie zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom. Unikajmy klamek pokrytych lakierem, ich amortyzacja nastąpi szybko, wybierajmy klamki anodowane (kolor uzyskiwany chemicznie). Alternatywą dla klamek są antaby i pochwyt drzwiowe, otwieranie następuje poprzez pociągnięcie w kierunku otwarcia. Wykorzystanie antaby wymusza dodanie do konstrukcji elektrozaczepu który umożliwi swobodne użytkowanie.

Sprawdź konkurencyjną ofertę drzwi zewnętrznych w Bydgoszczy!

Dobre drzwi zewnętrzne to gwarancja jakości na lata. Kupione drzwi możemy dowieźć oraz zamontować. W ofercie naszej rodzinnej firmy znajdują się drzwi zewnętrzne PCV, drewniane, stalowe i aluminiowe. Mogą być one wykończone drewnem, fornirem, laminatami RENOLIT lub indywidualnie pod zamówienie w bogatej palecie RAL, NCS.

Oferujemy drzwi wejściowe z montażem w Bydgoszczy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, które spełniają polską normę. Posiadamy duży wybór drzwi z przeszkleniami oraz konstrukcje pod wymiar. Nawet w nietypowych rozmiarach – w tym możliwość skrócenia, oraz wykonania drzwi co do centymetra.

Koniecznie sprawdź kolekcję drzwi drewnianych Doors, Erkado, stalowych Wikęd, KMT, Polstar, Gerda oraz aluminiowych Ponzio. Dzięki szerokiej ofercie mamy możliwość wyboru między wariantem drzwi akustycznych, antywłamaniowych, pasywnych oraz ognioodpornych.

Drzwi zewnętrzne na wymiar w Bydgoszczy – solidnie i terminowo.

Z jakich materiałów powstają drzwi zewnętrzne wejściowe?

Nasze drzwi zewnętrzne na wymiar w Bydgoszczy wykonywane są z różnych materiałów. Poniżej opiszemy najchętniej wybierane drzwi oraz przybliżymy ich charakterystykę.

 • Drzwi zewnętrzne stalowe wykazują się ponadprzeciętną odpornością na zniszczenie oraz upływ czasu. Oparte są na ramiaku z drewna lub sklejki, wypełnienie droższych modeli stanowi piana poliuretanowa, budżetowe modele wypełnia się polistyrenem spienionym, zewnętrzny płaszcz stanowi blacha stalowa lub aluminiowa. Drzwi stalowe ramowe, występują w grubościach od 40mm, 54mm, 67mm, 76mm, do 86mm, w większości modeli współczynnik przenikania klasyfikuje się w granicach Ud. 1,1 W/(m2·K) , najcieplejsze konstrukcje osiągają współczynniki poniżej Ud. 0,79 W/(m2·K). Zewnętrzna powierzchnia drzwi wykańczana jest laminatem imitującym strukturę drewna oraz kolorami z palety RAL, NCS. Dobrze zamontowane drzwi stalowe to gwarancja szczelności i spokoju na lata. W Bydgoszczy polecamy ofertę drzwi stalowych WIKĘD, POLSTAR, GERDA.
 • Drzwi zewnętrzne drewniane niezmiennie dużą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne wykonane z drewna. Konstrukcję płytową przemyślano. Drzwi posiadają ramiak klejony warstwowo, poszczególne warstwy ułożono naprzemiennie. Dzięki temu konstrukcja jest bardzo stabilna i odporna na odkształcenie. Skrzydło może być stabilizowane w środku stalową lub aluminiową blachą, wypełnienie stanowi wkład termoizolacyjny wykonany z EPS, XPS. Najczęściej do produkcji wybierane są gatunki drzew iglastych, jak świerk czy sosna, w droższych konstrukcjach nie zabraknie także liściastych – najczęściej dębu bądź jesionu. W produktach premium wykorzystuje się także gatunki egzotyczne, jak mahoń, teak czy meranti. Powłoka zewnętrzna skrzydła po wcześniejszym zaimpregnowaniu jest kilkukrotnie lakierowana.  Skrzydło sosnowe może być oklejona szlachetniejszym fornirem pozyskanym z dębu, mahoniu. Ciekawostką może być fakt że, ościeżnice drzwi drewnianych można wykonać na pełną szerokość muru. Drzwi z drewna są wrażliwe na wilgoć i trzeba poddawać je okresowym zabiegom pielęgnacyjnym. Drzwi wykonane z drewna mogą być gładkie, ale też ozdobione listwami bądź kasetonami.

Ważne! Wybierając drzwi drewniane do nowego domu, odczekaj minimum 3 miesiące od zakończenia wszystkich mokrych prac.

W Bydgoszczy polecamy ofertę drzwi drewnianych DOORSY, ERKADO, CAL.

 • Drzwi zewnętrzne aluminiowe, są bardzo stabilne i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki wyjątkowej stabilności, konstrukcje tego typu najczęściej wybierają instytucje, sklepy, miejsca kultury. Drzwi z aluminium zapewniają bardzo dobrą dźwiękochłonność, ich ocieplenie najczęściej stanowi pianka PUR, wełna mineralna lub EPS. Dzięki termicznemu wypełnieniu w niczym nie ustępują ciepłym konstrukcją drzwi stalowych czy drewnianych. Konstrukcja składa się z kształtowników aluminiowych (ramiaka), wypełniające ramę panele wykonano z aluminium bądź PCV. Konstrukcje mogą być anodowane, malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lyb wykończone powierzchnią imitującą drewno. Ciekawostką są konstrukcje przeciwpożarowe o odporności ogniowej EI30, EI60, EI90.

W Bydgoszczy polecamy ofertę drzwi aluminiowych ALUPROF, PONZIO.

 • Drzwi zewnętrzne PCV (plastikowe) wykonano z utwardzonego tworzywa sztucznego, ramy skrzydła i ościeżnicy dodatkowo wzmacniają profile stalowe. Sam profil jest konstrukcją wielokomorową i stanowi ramiak drzwi. Między wielokomorowym profilem znajduje się wypełnienie drzwi PCV, najczęściej wypełnienie stanowi gładka lub tłoczona płyta wykonana z PCV lub blachy. Konstrukcja płyty to połączenie płaszcza zewnętrznego z środkową warstwą ocieplającą z piany poliuretanowej. Elementy z PCV na etapie produkcji można wybarwiać w masie (przy wyborze okleiny drewnopodobnych) oraz pozostawić w kolorze białym. Kolor można wybrać z prawie stu odcieni drewnopodobnych oraz RAL. Skrzydła wykonane z tworzywa są lekkie, tanie i łatwe w montażu. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość wykonania na wymiar co do centymetra, mają też dobrą izolację cieplną i są dźwiękochłonne. Drzwi plastikowe są mniej stabilne od aluminiowych konstrukcji, ze względny na termokurczliwość profili PCV drzwi należy okresowo regulować. Drobne rysy można z powodzeniem spolerować, w przypadku okleiny maskowanie zadrapań również nie stanowi problemu, można użyć pisaka KANTEN FIX bądź specjalnych wosków twardych WURTH.

W Bydgoszczy polecamy ofertę drzwi zewnętrzne PCV VEKA, TROCAL.

 • Drzwi zewnętrzne z naświetlem bocznym, górnym. Drzwi mogą mieć różnego rodzaju przeszklenia, które nie tylko są bardzo dekoracyjne, ale też praktyczne. W naświetlach pakiety szybowe odpowiednio wzmocniono, dzięki temu, że pakiet składa się z trzech szyb połączonych ciepłą ramką konstrukcja, jest bardzo ciepła. Występują szyby matowe, piaskowane zgodnie ze wzorem skrzydła oraz lustro weneckie i szyba reflex. Naświetla najczęściej zobaczymy w połączeniu z drzwiami stalowymi oraz drewnianymi. Naświetle jako dodatkowo element jest spajane z ościeżnicą drzwi bezpośrednio na budowie. Wyróżniamy naświetla boczne, które wykonamy do 800 mm oraz naświetla górne gdzie wysokość maksymalna wyniesie 500 mm.

Polecamy szeroką ofertę drzwi z naświetlem.

 • Drzwi dwuskrzydłowe, to propozycja dla klientów poszukujących drzwi o sporych rozmiarach oraz szerokim świetle przejścia. Drzwi dwuskrzydłowe najczęściej buduje się na bazie skrzydła czynnego przenosząc jego wzór i fakturę na skrzydło bierne. Konstrukcja drzwi dwuskrzydłowych opiera się na skrzydle czynnym wykonanym z dowolnego materiału oraz drugim biernym skrzydle ryglowanym od dołu do progu, od góry do ościeżnicy. Konstrukcje tego typu mimo zastosowania ciepłych materiałów nie należą do szczelnych i ciepłych, ich wadą może być również spora podatność na włamanie. Drzwi łączy się najczęściej jako skrzydło czynne 80-90cm oraz bierne w rozmaże od 30-50cm.

Niezależnie od rodzaju i materiały drzwi zewnętrzne powinny być trwałe, ciepłe i szczelne. Dobre jakościowo drzwi są są grube i masywne, współczynnik przenikania ciepła U powinien wynosić nie więcej niż 1,1 W/(m2.K). W najbliższych latach wymagania co do izolacyjności termicznej drzwi wejściowych będą coraz wyższe. Od 2021 r. zgodnie z ogólnymi wytycznymi (WT 2021) drzwi będą mogły mieć współczynnik U równy 1,3 W/(m2.K). Konstrukcja powinna mieć co najmniej dwie uszczelki. Grube skrzydła wypełnione materiałem izolacyjnym są także ciche i skutecznie wygłuszą hałasy dobiegające z zewnątrz. Wskaźnik izolacyjności akustycznej RA powinien wynosić  przynajmniej 30 dB. Dobre drzwi powinny być wyposażone w ciepłą ościeżnicę oraz legitymować się co najmniej 5 klasą odporności mechanicznej.

Sprawdź naszą konkurencyjną ofertę! Najwyższa jakość w najniższej cenie.

Profesjonalne doradztwo dla klientów z Bydgoszczy – każdemu z naszych klientów oferujemy profesjonalne wsparcie oraz służymy wiedzą techniczną przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Posiadamy szeroką ofertę nowoczesnych oraz klasycznych drzwi zewnętrznych, tworząc kosztorys przygotowujemy zawsze kilka modeli tak aby każdy znalazł coś na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferujemy sprzedaż drzwi zewnętrznych drewnianych oraz stalowych z montażem w Bydgoszczy, a także innych pobliskich miejscowościach. Zapewniamy profesjonalną usługę montażu przy pomocy najnowszych technik. Specjalizujemy się w ciepłych montażach trójwarstwowych oraz w oparciu o taśmy rozprężne. Możesz nam zaufać. Zapraszamy – 669 33 63 63biuro@perfectstolarka.pl.

Jeśli szukasz tanich drzwi zewnętrznych w Bydgoszczy lub interesują Cię inne elementy stolarki, takie jak: okna drewniane, okna aluminiowe, bramy garażowe, rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe, to serdecznie zachęcamy do kontaktu! Przy okazji sprawdź nasz obszerny artykuł na temat cennika okien.

Ważne! Producenci mają obowiązek informować klientów o aspektach swoich wyrobów – muszą udostępnić nabywcą dane o izolacyjności dźwiękowej oraz przenikalności termicznej. Jeżeli w ofercie pojawiają się niejasności, może to oznaczać, że drzwi nie wyprodukowano w oparciu o aktualne normy i wytyczne prawa budowlanego.

Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty drzwi w perfectstolarka.pl, zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, a także obfitujący w fotografie i szczegółowe dane katalog. Wszystkie materiały marketingowe (katalogi) udostępniamy klientom bezpłatnie.