Większość klientów, którzy zdecydowali się na zakup bramy garażowej lub przemysłowej w naszej firmie, zleca nam również usługę montażu. Nasi eksperci rekomendują, aby zlecić montaż bram w Bydgoszczy i okolicach wyłącznie profesjonalistom. Sprawdzone ekipy montażowe posiadają odpowiednie kwalifikacje, a także autoryzację producenta bramy, która poświadczy o zdobytym doświadczeniu, oraz znajomości technik montażu niezbędnym do udzielenia gwarancji. Wszystkie wspomniane zalety czekają na Ciebie w ofercie firmie Perfect Stolarka.

Do każdej z bram będących w naszej ofercie możesz domówić usługę profesjonalnego montażu na terenie Bydgoszczy i okolic. W wielu przypadkach zakup bramy wraz z usługą jest korzystniejszy pod względem podatku VAT. Najczęściej na bramę z montażem obowiązuje obniżona stawka 8% VAT (cele mieszkaniowe). W przypadku wyłącznie zakupu jest to odpowiednio 23% VAT. Zamówienie bramy z usługą niesie za sobą dodatkowe korzyści związane z ewentualnymi reklamacjami czy przedłużeniem gwarancji.

Bramy segmentowe z usługą montażu Bydgoszcz

Brama garażowa to spory wydatek i ważny element dla całej inwestycji. Dlatego warto wybrać doświadczonego wykonawcę i postawić na sprawdzone marki. Niezależnie od tego, czy garaż znajduje się w bryle budynku, czy jest wolnostojący, stanowi ważny i nieodłączny element każdego domu. Garaż pełni wiele użytecznych i przydatnych funkcji. Aby nasz garaż był wygodny i w pełni funkcjonalny należy wybrać odpowiednią bramę garażową. Co ważne, aby brama garażowa mogła być bezpieczna i prawidłowo działała, konieczny jest jej właściwy montaż. Nasi fachowcy przygotowali krótki przewodnik po poszczególnych etapach montażu oraz sposobie przygotowania otworu. Wszystkich Klientów zainteresowanych zakupem i montażem bram garażowych w Bydgoszczy zachęcamy do kontaktu.

Przygotowanie otworu do montażu bramy segmentowej

Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy montażu bram w Bydgoszczy w wykonaniu naszych specjalistów.

 • Przygotowanie ścian pod montaż bramy garażowej

Przed przystąpieniem do montażu bramy należy każdorazowo zweryfikować stan murków bocznych oraz nadproża. Montaż bramy segmentowej odbywa się od środka pomieszczenia. Wewnętrzne ściany oraz nadproże, do których mocowane są prowadnice, wał i szyny jezdne muszą być otynkowane i wypoziomowane względem siebie. W przypadku, kiedy podejmiemy próbę montażu prowadzenia bocznego do krzywego i nierównego muru, prowadnice nie będą wypoziomowane. Brak pionu wpłynie na niewłaściwą pracę rolek, przeskakiwanie paneli, nierówną pracę i zacinanie się automatyki podczas podnoszenia i opuszczania. Warto pamiętać, że wszelkie poprawki i wyrównanie nierównych powierzchni nie będzie możliwe po montażu bramy. Nasi specjaliści od bram zdecydowanie odradzają montaż na nieprzygotowanym wcześniej otworze. Z doświadczenia wiemy, że prace wykończeniowe prowadzone po montażu bramy powodują zadrapania paneli, zabrudzenia rolek, uszkodzenia mechaniczne, co znacząco wpływa na kulturę i jakość pracy bramy.

 • Wykonanie posadzki, określenie poziomu garażu

Montaż bramy bez finalnej warstwy posadzki jest możliwy. Warto jednak pamiętać o konsekwencjach. Automatyczne bramy segmentowe zapisują położenia krańcowe w pamięci automatyki (poziom posadzki i nadproża). W przypadku zmiany wysokości posadzki napęd „odbije” od przeszkody i najprawdopodobniej zostanie rozregulowany. Niezbędnym będzie ponowne zaprogramowanie automatu do zastałej wysokości. Podobna sytuacje będzie miała miejsce kiedy zaniżymy poziom posadzki, skutkiem czego brama nie doszczelni połączenia z posadzką. W obu przypadkach niezbędna będzie wizyta serwisanta.

Nasi specjaliści od montażu bram w Bydgoszczy przestrzegają przed niewłaściwym użytkowaniem bram w czasie budowy. Zdarza się bowiem, że ekipa budowlana ręcznie obsługuje bramę bez zapartych prowadnic oraz wylanej posadzki, w takich przypadkach dochodzi do wyrywania się gniazd rolet prowadzących z początkowych paneli. Praktyka taka jest zakazana, a uszkodzenia nie podlegają gwarancji. Rekomendujemy wykonanie posadzki przed montażem bramy. Warto wspomnieć, że posadzka powinna mieć równą płaszczyznę w przypadku odpływu typu „koperta” lub odpowiedni spadek w przypadku odpływu liniowego. Niewłaściwe wykonanie posadzki spowoduje m.in. brak szczelności, co wpłynie na przedostawanie się wody, kurzu oraz przemarzanie i hałasy.

 • Rozprowadzenie instalacji elektrycznej

Jeżeli zakupiona brama segmentowa wyposażona jest w napęd elektryczny, do jej prawidłowego podłączenia niezbędne będzie przygotowanie instalacji elektrycznej zgodnie z zaleceniami producenta. Do podłączenia automatyki zalecane jest standardowe gniazdo 230 V z uziemieniem, zamontowane na suficie w odległości ok. 3.5 metra od krawędzi otworu. Jeżeli brama wyposażona jest w akcesoria dodatkowe takie jak fotokomórki, należy poprowadzić dwa przewody posiadające cztery żyły o średnicy 0,5 mm (4×0,5 mm). Przewody do fotokomórek prowadzimy od centrali w kierunku obu krawędzi dolnych murków bocznych.

W przypadku nowo budowanych domów warto zaplanować również dodatkowy przycisk uruchamiający bramę. W tym celu niezbędny będzie kabel zasilający wyposażony w dwie żyły o średnicy 0,5 mm (2×0.5 mm). Przewody do zasilania dodatkowego włącznika prowadzimy od centrali w kierunku przełącznika zlokalizowanego najczęściej w pobliżu drzwi. Nasi fachowcy od bram służą pomocą na każdym etapie planowania i wykonywania instalacji elektrycznej. Nasza rozległa wiedza obejmuje również doradztwo związane z systemami inteligentnych budynków oraz sterowaniem bramą za pomocą aplikacji mobilnej czy telefonu itp.

 • Zapewnienie swobodnego miejsca montażu

Brama garażowa, którą zamówiłeś, musi zostać bezpiecznie przetransportowana na miejsce montażu. Pamiętaj o uporządkowaniu garażu oraz usunięciu wszelkich przeszkód utrudniających dojazd samochodu ciężarowego np. dachówka, bloczki betonowe. Konieczne jest również poinformowanie o naturalnych przeszkodach typu górka, grząski teren, wykopy. Brama garażowa waży nawet kilkaset kilogramów, a jej ręczne przenoszenie na dłuższą odległość jest niemożliwe. Przed planowanym montażem koniecznie sprawdź, czy w garażu, w który planujesz montaż, jest przestrzeń pozwalająca na swobodne wniesienie bramy oraz pracę ekipy montażowej. Nie zalecamy jednoczesnego prowadzenia prac budowlanych przez kilka niezależnych ekip.

Profesjonalny montaż bram Bydgoszcz | PerfectStolarka.pl

Bramy garażowe na wymiar Bydgoszcz – dobra oferta

Jak pamiętasz, na początku wspominaliśmy, że polecamy montaż bramy z udziałem sprawdzonej ekipy montażowej. Nie chcemy odmawiać lub ograniczać gwarancji na zakupioną u nas i samodzielnie zamontowaną bramę segmentową. Każdy z Klientów ma prawo samodzielnie zamontować zakupioną bramę, podobnie, jak zakupione w naszej firmie w Bydgoszczy okna czy drzwi na wymiar. Przy każdej z bram zawsze znajduje się jasna i szczegółowo opisana instrukcja montażu. Każdy, kto po raz pierwszy podejmie się montażu bramy, musi mieć świadomość, że bez doświadczenia w tej dziedzinie nie będzie to łatwe zadanie, a ewentualne uszkodzenia wynikające z braku wiedzy, mogą przekroczyć koszt profesjonalnie wykonanej usługi montażu. Reasumując, bez względu na to czy wybierzemy bramę z profesjonalną usługą, czy podejmiemy próbę samodzielnego montażu, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu garażu. Tak, aby montaż odbył się prawidłowo, a późniejsza obsługa była bezproblemowa. Firma Perfect Stolarka to znany i ceniony na bydgoskim rynku dystrybutor bram segmentowych marki Wiśniowski. Sprawdź też przy okazji inne bramy segmentowe dostępne w ramach naszej oferty.

Naszą specjalnością jest sprzedaż i montaż bram segmentowych Wiśniowski UniPro oraz Wiśniowski UniTherm. Oferujemy bramy w standardowych wymiarach oraz pod wymiar. Wszystkim klientom zapewniamy najwyższą jakość obsługi oraz wyłącznie renomowane produkty marki Wiśniowski. Warto nam zaufać, wiedzę i doświadczenie zdobywamy od lat.

Montaż bram w Bydgoszczy – oferta

Co wchodzi w skład naszej oferty bram z montażem w Bydgoszczy oraz usług pobocznych?

 • Ręczne bramy segmentowe oraz przemysłowe,
 • Automatyczne bramy segmentowe oraz przemysłowe,
 • Automatyka i napędy do bram segmentowych i przemysłowych,
 • Bramy rolowane,
 • Bramy rozwierne ocieplone i nieocieplone,
 • Montaż i uruchomienie automatyki,
 • Demontaż i utylizacja bram.

Firma Perfect Stolarka świadczy usługi montażu bram w Bydgoszczy, NakleSzubinieŻninie oraz na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Oczywiście, nie jest to koniec naszej obszernej oferty, ponieważ sprzedajemy z montażem również okna i drzwi w Bydgoszczy oraz okolicach. Zamówisz u nas również idealnie dopasowane rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – wszystko wraz z usługą profesjonalnego montażu w Twoim domu lub firmie. Zachęcamy do kontaktu.