Montaż rolet zewnętrznych wydaje się z pozoru prostym zadaniem. W rzeczywistości roleta zewnętrzna jest to bardziej złożony produkt, którym nie powinny zajmować się niewyspecjalizowane ekipy montażowe. Każdy z typów rolet jest możliwy do zamontowania wyłącznie w konkretnej zabudowanie oraz sytuacji montażowej. Każda z oferowanych rolet zewnętrznych posiada określone wymagania i możliwości montażu. Wybór konkretnego systemu niesie za sobą plusy i minusy, o których warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Biorąc pod uwagę, że w budowanych domach rolety mogą być powiązane lub nawet zintegrowane z oknami, ich poprawny montaż jest kwestią kluczową. Świadomy klient nie zbagatelizuje tej kwestii.

Firma Perfect Stolarka świadczy profesjonalne usługi montażu rolet zewnętrznych na każdym etapie budowy. Nasza doświadczona ekipa montażowa zamontuje rolety zewnętrzne, zarówno na etapie stanu surowego budynku, jak i w trakcie ogólnego remontu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować rolety zewnętrzne na elewacji – zyskamy ciepło, ciszę i poprawimy swój komfort życia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na montaż teraz, czy w niedalekiej przyszłości, eksperci od rolet w Bydgoszczy rekomendują, aby możliwie szybko wybrać typ rolet oraz ich sposób sterowania. Podejmując decyzje odpowiednio szybko, unikniemy czasochłonnych i kosztownych przeróbek np. kłucia, rozprowadzenia instalacji elektrycznej.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe Bydgoszcz i okolice

Jeżeli dalej czytasz, zapewne jesteś zainteresowany tematyką rolet zewnętrznych. Musisz jednak wiedzieć, że roleta zewnętrzna tylko z pozoru wydaje się uniwersalnym produktem. Rzeczywistość jest jednak całkowicie inna. Wybór konkretnego typu rolet zewnętrznych zależy od wielu indywidualnych czynników, o których przeczytasz poniżej. Nasi eksperci od rolet przygotowali zestawienie, dzięki któremu poznasz, jakie typy rolet wyróżniamy oraz co najważniejsze, które rolety sprawdzą się u Ciebie. Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu. Pamiętaj, że wycena rolet jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Sprawdź nas, zaufało nam wielu.

Rolety adaptacyjne (widoczna skrzynka)

Rolety adaptacyjne z powodzeniem montujemy na każdym etapie budowy, oraz w istniejących budynkach. Uniwersalność rozwiązania, prostota budowy oraz możliwość montażu we wnęce okiennej oraz na elewacji czynią rolety adaptacyjne tanim i skutecznym zabezpieczeniem przed zimnem i hałasem. Rolety „na mur” a może „we wnękę”? Wybór konkretnego rodzaju montażu uzależniony jest od zastałej sytuacji, która może całkowicie wyeliminować jedną z opcji montażu. Opisywana sytuacja może wystąpić np. w budynku ocieplonym kilkunastocentymetrową warstwą styropianu, w której niemożliwe jest stabilne i trwałe przymocowanie skrzynki i prowadnic rolety na murze. Problemy z montażem wystąpią również podczas próby osadzenia rolety we wnęce okiennej kiedy np. ocieplenie budynku całkowicie zakryło ramy okna. Sprawdzenie i wybór konkretnego rodzaju montażu jest możliwy wyłącznie podczas oględzin budynku.

Przed przystąpieniem do wyceny nasi fachowcy od rolet, dokonują pomiaru na budowie. W przypadku rolet adaptacyjnych montaż polega na przytwierdzeniu prowadnic bocznych do ramy okiennej lub zewnętrznego muru. Kolejnym krokiem jest montaż wybranego rodzaju sterowania we wnętrzu pomieszczenia. W przypadku wyboru rolet z napędami elektrycznymi oferujemy szeroki zakres usług – począwszy od podłączenia przewodów zasilających oraz montaż osprzętu po programowanie pilotów i centrali sterujących. Standardowa usługa nie zawiera przygotowania i rozprowadzenia instalacji elektrycznej. Wybierając standardową usługę, podłączenie napędu odbywa się do wcześniej przygotowanej instalacji.

Ważne! Decydując się na automatyczne rolety zewnętrzne w istniejącym budynku, nie unikniesz bałaganu związanego z podłączeniem rolet do instalacji elektrycznej. Jeżeli oczekujesz kompleksowej usługi polegającej na montażu rolet, przygotowaniu i rozprowadzeniu instalacji, gipsowaniu i malowaniu, mamy dobrą informację, świetnie trafiłeś! Mamy zaprzyjaźnionego elektryka z uprawnieniami, który szybko i sprawnie przygotuje instalację dostosowując ją do Twoich potrzeb.

Rolety podtynkowe (zakryta skrzynka)

Prawidłowy montaż rolet zewnętrznych podtynkowych w systemie ALUPROF SP E jest zbliżony do instalacji rolet adaptacyjnych we wnęce okiennej. Zasadniczą różnicą jest to, że tego rodzaju montaż wykonujemy na etapie stanu surowego budynku – tzn. przed wykonaniem ocieplenia i wykończeniem elewacji.

Skrzynki rolet podtynkowych mogą być montowane na:

 • nadprożu,
 • górnej części ramy okiennej,
 • poszerzeniach systemowych montowanych nad oknem.

W przypadku standardowego montażu rolet podtynkowych na nadprożu okiennym nasi specjaliści rekomendują docieplenie nadproża poprzez wyklejenie przekładki termicznej z XPS lub zastosowanie specjalnych mat termicznych typu Aluthermo. Nie należy zapominać, że głównym atutem rolety podtynkowych jest fakt, że po wykończeniu elewacji budynku skrzynki pozostają całkowicie niewidoczne. Jednak aby móc całkowicie zasłonić skrzynkę, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej grubości ocieplenia, lub wcześniejsze cofnięcie nadproża, tworząc przestrzeń umożliwiającą zasłonięcie skrzynki. Rolety podtynkowe przeznaczone do wysokich okien posiadają skrzynkę o głębokości od 180mm do 205mm, a zatem konieczne jest uwzględnienie przynajmniej 200mm ocieplenia lub systemu cofniętego nadproża.

Firma Perfect Stolarka to fachowcy od rolet zewnętrznych w Bydgoszczy. Nasz zgrany zespół służy pomocą i doradztwem w każdej kwestii związanej z wyborem i montażem rolet zewnętrznych. Pamiętaj, że najlepszym momentem do uzgodnienia typu rolet i sposobu ich montażu jest etap projektu i jego adaptacji, lub generalny remont. Odpowiednie zmiany w trakcie adaptacji projektu uwzględnią grubość ocieplenia i rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Jeżeli budujesz dom lub remontujesz mieszkanie i chcesz założyć rolety zewnętrzne koniecznie skontaktuj się z nami.

Rolety nadstawne – zintegrowane (zakryta skrzynka)

W przeciwieństwie do rolet adaptacyjnych i podtynkowych, rolety nadstawne są całkowicie zintegrowane z oknem i nie mogą być zamontowane osobno. Jeżeli planujesz wybór rolet zintegrowanych, musisz liczyć się z koniecznością zamówienia nowej stolarki okiennej. Prowadnice od rolety „nabija” się na specjalne fasolki umieszczone na pionowych częściach ramy okienne. Skrzynkę rolety scala się z oknem w jego górnej części poprzez trwałe mocowanie mechanicznie. Miejsce łączenia izoluje się taśmą rozprężną lub specjalnym uszczelniaczem. Zintegrowany zestaw okna wraz z roletą montuje się zgodnie z wybranym sposobem montażu np. za pomocą kotw obwodowych lub dybli. Dodatkowo sama skrzynka przytwierdzana jest do nadproża za pomocą specjalnych kotw stalowych, co gwarantuje stabilne mocowanie całej konstrukcji.

W przypadku dużych konstrukcji np. witryny czy drzwi przesuwne HS, rekomendujemy specjalnie zaprojektowane wzmocnienia typu WS, które poprawiają stabilność mocowania skrzynki i całej konstrukcji. Końcowym elementem jest montaż zwijaczy lub wpięcie napędów do instalacji elektrycznej i programowanie sterowników. Skrzynkę rolety i prowadnice zabudowuje się na etapie wykańczania budynku – za wyjątkiem klapy rewizyjnej pozostaje całkowicie niewidoczna.

Napędy i automatyka do rolet Bydgoszcz

Firma Perfect Stolarka posiada w swoim asortymencie rolety zewnętrzne, które będą idealnym rozwiązaniem i propozycją dla każdego typu budynków mieszkalnych i usługowych. Rolety zewnętrzne są wyjątkowo uniwersalne, przez co stają się standardowym elementem wyposażenia domów, mieszkań oraz budynków użyteczności publicznej. Powodem tego jest wielozadaniowość rolet, czyli połączenia izolacji cieplnej, komfortu akustycznego i bezpieczeństwa. W zależności od wybranego typu rolet zewnętrznych oraz sposobu ich montażu, konieczne będzie przemyślenie kilku istotnych kwestii, które będą miały duże znaczenie dla samego montażu, jak i finalnego wykończenia budynku.

W przypadku rolet podtynkowych, pierwszą i za razem bardzo istotną kwestią jest rodzaj i grubość warstwy ocieplenia. Eksperci z Perfectstolarka odradzają montaż skrzynki rolety bezpośrednio na mur. Montaż skrzynki bez dylatacji i odpowiedniego ocieplenia to gwarancja przemarzania i mostków termicznych. W celu ocieplenia nadproża z powodzeniem zastosujemy tradycyjny styropian, XPS lub EPS. Rekomendowana grubość ocieplenia nadproża w przypadku styropianu to nie mniej niż 3cm. Taka grubość materiału izolacyjnego może skutkować tym, że w przypadku tradycyjnego ocieplenia budynku styropianem 20cm, skrzynki okien balkonowych nie zostaną zasłonięte przez elewację lub konieczne będzie wykonanie dodatkowego obramowania. Często stosowanym wariantem jest cofnięcie nadproża i uzyskanie dzięki temu kilku dodatkowych centymetrów na ocieplenie i schowanie skrzynki.

Równie skutecznym rozwiązaniem jest docieplenie muru za pomocą cienkich mat izolacyjnych np. Aluthermo. Maty zapewniają doskonałe parametry termiczne przy zaledwie 1cm grubości. Przed zamówieniem warto ustalić poziom zamknięcia rolety. W przypadku okien z parapetem, poziomy mogą różnić się ze względu na zastosowany rodzaj parapetu np. parapet stalowy jest niższy niż kamienny. Podobnie to wygląda w przypadku okien balkonowych. Inny poziom uzyskamy stosując płytki, inny deskę kompozytową. Omówienia wymaga również sposób i rodzaj montażu rolet w zestawach okiennych, oknach narożnych oraz wykuszach. W każdym z tych przypadków służymy swoją fachową wiedzą. 

Instalacja, podłączenie i programowanie rolet zewnętrznych Bydgoszcz

Przed rozpoczęciem prac związanych z montażem i podłączeniem rolet, konieczne jest uwzględnienie sposobu sterowania oraz dokładne rozplanowanie instalacji elektrycznej. W dniu pomiaru uzgadnia się miejsca połączeń oraz rozmieszczenia puszek instalacyjnych, w których będzie można podłączyć radioodbiorniki oraz przełączniki  podtynkowe. W zależności od indywidualnych ustaleń, każda z rolet może posiadać niezależny przełącznik sterujący napędem. Możliwe jest również podłączenie kilku lub wszystkich rolet pod jeden centralny przycisk znajdujący się w dogodnym miejscu np. przy drzwiach zewnętrznych. Wszystkich uzgodnień należy dokonać przed zamówieniem rolet zewnętrznych. Późniejsze zmiany mogą okazać się czasochłonne i kosztowne. Nie świadczymy usług związanych z pracami elektrycznymi.

Ważne! Instalacja powinna być wykonana przez doświadczonego i certyfikowanego elektryka posiadającego odpowiednie uprawnienia. Naszym zadaniem jest wprowadzenie przewodów zasilających oraz (zgodnie z indywidualnymi ustaleniami) wpięcie i skonfigurowanie systemu. Jeśli montaż rolet zewnętrznych odbywa się przed rozprowadzeniem instalacji elektrycznej nasi montażyści podłączą napędy do tymczasowego źródła zasilania i sprawdzą poprawność ich funkcjonowania. Pamiętaj, że w późniejszym etapie rolety muszą zostać połączone z instalacją elektryczną przez uprawnionego elektryka. Jeśli planujesz montaż rolet elektrycznych w istniejącym budynku, nie unikniesz prac remontowych związanych z rozprowadzeniem przewodów zasilających.

Rolety zewnętrzne Aluprof, Portos Bydgoszcz – sprawdzona oferta

Jesteś na etapie budowy nowego domu, a może planujesz remont? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rolet, przygotowaną specjalnie dla Klientów z Bydgoszczy, Nakła i Szubina. Montaż rolet zewnętrznych warto zlecić profesjonalistom z Perfect Stolarka. Inwestycja w rolety zewnętrzne to mniejsze zużycia energii, komfort termiczny i akustyczny. Wybierając rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe z naszej oferty zaoszczędzisz sobie stresu a domownicy zyskają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nie warto tracić czasu na pseudo fachowców. Dzięki szerokiej ofercie rolet i żaluzji fasadowych dobierzemy odpowiedni rodzaj i profil. Zaproponujemy korzystne rozwiązania np. sterowanie radiowe. Zapewnimy fachowy pomiar, transport oraz montaż na najwyższym poziomie. Z nami możesz tylko zyskać! Koniecznie sprawdź naszą ofertę.

 • Rolety zewnętrzne typ standard – adaptacyjne,
 • Rolety zewnętrzne nadstawne,
 • Rolety zewnętrzne podtynkowe,
 • Rolety zewnętrzne automatyczne (sterowane radiowo),
 • Rolety zewnętrzne ręczne (zwijacz, korba),
 • Napędy i automatyka do rolet zewnętrznych,
 • Żaluzje fasadowe automatyczne,
 • Żaluzje fasadowe typ BOX.