Co składa się na końcową kwotę wyceny okien?

Cena i jakość okien to istotna kwestia dla każdego z nas, szczególnie jeżeli planujemy budowę domu lub remont mieszkania. Należy pamiętać, że finalna cena okien zależy od wielu czynników, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Oczywiste jest to, że każdy z nas, budując dom, chciałby otrzymać konkretną ofertę okien, która pozwoliłaby na oszacowanie budżetu całej inwestycji. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży stolarki okiennej pokazuje, że ostateczny kształt oferty różni się od pierwotnej ceny nawet o kilkanaście procent! Sprawdź, jak wyglądają nasz cennik okien w Bydgoszczy

Jak uniknąć niezręcznej sytuacji, w której oferta znacząco różni się od ceny zakupu? To proste! Wystarczy dokładnie określić swoje oczekiwania oraz wymagania względem stolarki. Jeśli przedstawisz nam swoją wizję w sposób klarowny, bez problemu przygotujemy dla Ciebie cennik wymiany czy regulacji okien w Bydgoszczy. Okna i drzwi to nasza specjalność, dlatego oferujemy szeroki zakres związanych z nimi usług. 

Rolą firmy Perfect Stolarka jest pomoc obecnym i przyszłym klientom w każdym aspekcie związanym z optymalnym doborem okien. Dlatego warto poświęcić nam czas i dokładnie sprecyzować swoje wymagania. Przypominamy, wycena okien w naszej firmie jest całkowicie bezpłatna i nie zobowiązuje do zamówienia. Mamy czas, a Ty? Zaproś nas na swoją budowę i sprawdź, jaką ofertę jesteśmy w stanie dla Ciebie przygotować. Z nami zyskuje każdy!

Wycena okien Bydgoszcz – dobra oferta!

Chcesz poznać szczegółowy cennik okien w Bydgoszczy? Zapraszamy, wystarczy podać nam niezbędne informacje do sporządzenia oferty. Niepełne informacje mogą okazać się niewystarczające do przygotowania rzetelnego kosztorysu. Błędnie przygotowany kosztorys, narazi Cię na dopłaty związane z niedoszacowaniem kosztów. Warto dokładnie określić swoje priorytety, tak abyśmy mogli dostosować się do Twoich oczekiwań oraz wymagań, wynikających z umiejscowienia budynku.

Warto pamiętać, że przygotowanie rzetelnego kosztorysu, wiąże się ze spotkaniem na budowie. Wszystkie kalkulacje wykonane z pominięciem pomiaru z natury, należy traktować jako wstępne i niezobowiązujące. Jakie informacje musimy od Ciebie uzyskać do przedstawienia kosztorysu? Oto one:

 • wymiar okien,
 • sposób otwierania okien,
 • liczba okien,
 • poziom „zero”,
 • materiał wykonania,
 • kolorystyka,
 • oczekiwania odnośnie parametrów,
 • istotne dodatki,
 • sposób montażu,
 • lokalizacja inwestycji.

Na etapie sporządzania wyceny mile widziany będzie rzut budynku oraz zestawienia stolarki. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w dokumentacji projektowej i wykonawczej budynku. W przypadku trudności ze znalezieniem zestawienia stolarki skontaktuj się z wykonawcą lub kierownikiem budowy. Jeśli z jakichś względów  nie posiadasz projektu, lub remontujesz stary dom, będziesz musiał dokonać własnych wstępnych pomiarów oraz określić, czy Twoje okna mają być otwierane, uchylane, przesuwne czy stałe w formie np. witryny. Nie martw się tym, że Twoje pomiary będą niedokładne – kilkucentymetrowa rozbieżność w wymiarach nie wpływa znacząco na ostateczną cenę.

Materiał z którego wykonane są okna – plastik, aluminium, drewno

Istotną kwestią jest materiał, z jakiego zostaną wykonane nasze okna. Inaczej będzie prezentował się cennik dla okien PCV w Bydgoszczy, a inaczej dla tych wykonanych z drewna. Oferta okien w Perfect Stolarka obejmuje wszystkie obecnie dostępne modele, zaczynając od bazowych okien PVC, kończąc na prestiżowych systemach stolarki aluminiowej i drewnianej. Warto pamiętać, że wybór konkretnego okna uzależniony jest od wielu czynników.

Przykład: W projekcie Twojego domu uwzględniono wyjątkowo duże przeszklenia, które nie będą możliwe do wykonania w standardowych systemach PCV. Rozsądnym wyborem będzie wybór wyjątkowo stabilnych profili aluminiowych, co wiąże się z nieprzewidzianą dopłatą lub utratą gwarancji.

Najczęściej wybieranymi oknami są wyroby z PCV. Okna plastikowe stanowią wyjątkowo udany kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną a doskonałymi parametrami technicznymi. Obecne trendy w architekturze sprawiają, że coraz więcej klientów decyduje się na okna aluminiowe. Pamiętaj, wybór materiału, z jakiego zostaną wyprodukowane Twoje przyszłe okna, znacznie wpłynie na ich finalną cenę oraz kalkulację całej inwestycji. Gwarantujemy jednak, że zarówno PCV, jak i inne okna mają u nas wraz z usługą montażu w Bydgoszczy atrakcyjne ceny. Warto więc zapoznać się z naszą wyceną!

Wzornictwo okien

Na końcową cenę okien wpływa też wiele czynników związanych z jej estetyką i wykonaniem. Kształt profilu, kolor, zastosowane dodatki np. ukryte zawiasy, szprosy, kontaktrony – wszystko to decyduje o finalnej cenie Twoich przyszłych okien. Nasie eksperci zwracają uwagę, że w przypadku najczęściej wybieranych okien, zmiana koloru podnosi cenę o kilkadziesiąt procent. Do rzetelnej wyceny warto określić kolor. Jeśli chcesz zamówić okna w kolorze jednostronnym lub obustronnym, poinformuj nas o tym. A może masz szczególne preferencje na temat konkretnego szczegółu? Koniecznie napisz nam, czego oczekujesz.

Parametry stolarki, indywidualne dodatki

Rzetelna wycena nie będzie możliwa, jeśli nie poinformujesz nas o oczekiwaniach względem podstawowych parametrów technicznych – np. termice, akustyce, antywłamalności. Nie oczekujemy, abyś określał konkretne wartości i współczynniki. W Perfect Stolarka dobieramy okna do konkretnych oczekiwań inwestora oraz wymogów stawianych budynkom np. nowe normy budowlane WT 2021 lub programu Czyste Powietrze. Do nowo budowanych domów energooszczędnych przeznaczone są okna o odpowiednich parametrach, np. niskim współczynniku przenikania ciepła. W przypadku domów i mieszkań usytuowanych przy ruchliwych ulicach lub w hałaśliwym sąsiedztwie wskazane będzie zastosowanie okien z szybami o podwyższonych właściwościach dźwiękoizolacyjnych. Osobnym przypadkiem są np. budynki wyposażone w systemy rekuperacji. Takie domy powinny posiadać okna o maksymalnie wysokim poziomie szczelności. W przypadku domów opartych na wentylacji grawitacyjnej rekomendujemy nawiewniki okienne. Wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko potencjalnego włamania, proponujemy okna antywłamaniowe.

Lokalizacja inwestycji i zakres usług

Do rzetelnej kalkulacja będziemy potrzebowali również lokalizacji inwestycji, otoczenia budynku oraz terminu zamknięcia stanu surowego. Te z pozoru nieistotne kwestie pozwolą nam przygotować dokładniejszy kosztorys zamawianej stolarki oraz pozwolą uniknąć błędów. Gęstość zabudowy, potencjalne źródła hałasu, otoczenie wody – profesjonalny dobór rodzaju stolarki oraz jej parametrów nie będzie możliwy bez analizy tych elementów. Istotny będzie również zakres pracy do wykonania, sposób montażu oraz uszczelnienia.

Zapytaj o wycenę okien – Bydgoszcz i Nakło

Po przekazaniu nam niezbędnych informacji przygotujemy dla Państwa wstępny kosztorys. Termin opracowania kosztorysu nie powinien przekroczyć 5 dni roboczych. Jeżeli przygotowany kosztorys spełni Państwa oczekiwania, umówimy spotkanie na budowie i przeprowadzimy dokładne pomiary. Pomiar z natury, to jedyny sposób na dokładne określenie kosztów bez ryzyka błędów, pomyłek oraz zmian. Dla klientów z Bydgoszczy i Nakła przygotowaliśmy specjalną ofertę stolarki okiennej opartej na renomowanych profilach marki VEKA i TROCAL. Sprawdź naszą ofertę!

Jak zamówić okna w Bydgoszczy?

W jaki sposób zamówić u nas okna z montażem w Bydgoszczy? Postępuj krok po kroku:

 • wyślij zapytanie na adres biuro@perfectstolarka.pl nie zapomnij podać numeru telefonu,
 • poczekaj na kontakt, w celu doprecyzowania oferty,
 • wstępny kosztorys,
 • wykonanie pomiarów z natury (nie zapomnij projektu!),
 • omówienie możliwości wykonania okien oraz szczegółów montażu,
 • ewentualne korekty, przedstawienie oferty alternatywnej,
 • podpisanie umowy.

Porównanie wyceny okien

Okna kupujemy na kilkadziesiąt lat. Analizując konkurencyjne oferty, warto zwrócić uwagę na doświadczenie i kompetencje montażowe wykonawcy, oraz ogólne warunki gwarancji. Błędy wynikające z niewłaściwego montażu, które ujawnią się dopiero po pierwszym sezonie, mogą kosztować o wiele więcej niż różnica pomiędzy ceną sprawdzonego i rzetelnego dostawcy a najtańszą ofertą znalezioną na rynku.

Wycenione i zamówione okna, powinny spełniać wszystkie wymagania określone przepisami prawa budowlanego, oraz dokumentacji projektowej i wykonawczej. Ważna jest również lokalizacja i przeznaczenie budynku oraz, Twoje indywidualne potrzeby. Niedokładny opis lub unikanie szczegółów, które nie pozwalają na jednoznaczne określenie parametrów i jakości stolarki to sygnał alarmowy dla potencjalnych inwestorów. W celu dokładnego porównania kalkulacji okien warto domagać się zrozumiałego wyjaśnienia różnic oraz potwierdzenia deklarowanych parametrów.

Większość klientów decyduje się na zakup okien z montażem. Warto zatem porównać również usługę. Zwróćmy uwagę na szczegółowość opisu i dokładny zakres prac. W świetle nowych przepisów budowlanych wszystkie okna powinny być zamontowane w sposób szczelny, z uwzględnieniem aktualnych norm. Kosztorys powinien zawierać informacje o wszystkich komponentach zastosowanych do montażu (ciepłe parapety, podwaliny progowe, taśmy paroizolacyjne i paroprzepuszczalne, taśmy rozprężne, kołki mocujące, membrany EPDM). Zwróć uwagę na kompleksowy zakres prac montażowych oraz wyposażenie stolarki. Zdarza się, że dostawa w jednej firmie jest wliczona w cenę, a w drugiej wymaga dopłaty. Podobnie jest w przypadku akcesoriów czy wyposażenia – np. ciepła ramka może występować w standardzie u jednego dostawcy, a u drugiego być płatną opcją.

Montaż okien cennik Bydgoszcz

Szukasz pomocy w optymalnym doborze okien do Twojego nowego domu? Masz pytania natury technicznej, które chciałbyś skonsultować ze specjalistą? Chcesz poznać szczegółową kalkulację okien? Z przyjemnością zaprezentujemy Ci rozwiązania dopasowane na miarę Twoich potrzeb. Nasi klienci z Bydgoszczy i najbliższych okolic są zdania, że to właśnie my należymy do grona specjalistów od wymiany i montażu stolarki okiennej. Gwarantujemy, że nasze produkty pod względem jakości wykonania spełniają wszystkie Państwa potrzeby. Jeżeli zależy Państwu na oknach wysokiej jakości, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy profesjonalną wymianę okien w Bydgoszczy zgodnie z wcześniej ustalonym cennikiem. We współpracy z naszą firmą nie ma żadnych ukrytych kosztów. W oparciu o szczegóły zlecenia przedstawiamy naszą wycenę i w przypadku jej akceptacji zajmujemy się montażem w fachowy sposób. Oprócz samej wymiany nasi klienci w Bydgoszczy mogą liczyć na dokładną regulację okien wliczoną w cenę.

Warto zaznaczyć, że okna to nie koniec naszej oferty. Polecamy również m.in. rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!