okna przesune

Okienne systemy przesuwne stanowią nowe rozwiązanie w segmencie drzwi tarasowych. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznie otwieranych balkonów. Przeszklone powierzchnie cieszą się coraz większą popularnością, dlatego warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania.

Okienne systemy przesuwne to również oszczędność miejsca i łatwiejsza aranżacja przestrzeni. Naszym Klientom z Bydgoszczy i okolic oferujemy szeroki wybór systemów przesuwnych renomowanych producentów. W perfectstolarka znajdziesz szeroki wybór okien i drzwi PCV w niskich cenach. Oferujemy okna klasyczne, nowoczesne w standardowych wymiarach, oraz okna pod wymiar. Doświadczenie naszych pracowników to gwarancja, że usługę wykonamy na najwyższym poziomie.


System okien przesuwnych może być wykorzystywany zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Systemy okien przesuwnych sprawiają, że granica między wnętrzem domu a tarasem znika. Są one niezawodne i trwałe przez wiele lat.

Dzięki kombinacji różnych rozwiązań technicznych będących w naszej ofercie, jesteśmy w stanie dopasować system do każdego wnętrza. Wszystkie z oferowanych w perfectstolarka systemów przesuwnych są bezpieczne. Zapewnia to obecność punktów ryglowania w obszarze słupka (HS) oraz po obwodzie (PSK). Każde z oferowanych systemów są produktami o odpowiednim zakresie przepuszczalności powietrza i wytrzymałości na napór wiatru. Nasze drzwi są wodoszczelne, co pozwala na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki odpowiednio dobranym uszczelkom, zapewniają również komfort akustyczny.

Dodatkowo we wszystkich naszych drzwiach można zastosować:

  • szyby zespolone o wzmocnionej odporności na włamanie,
  • profile wzmacniane kształtownikami stalowymi,
  • okucia antywłamaniowe i układy ryglujące oraz kontaktrony połączone bezpośrednio z alarmem, które będą sygnalizowały próbę włamania.

W nasze ofercie mamy szeroki wybór kolorów. Istnieje możliwość wykonania systemów przesuwnych na profilach z PCV, drewna oraz aluminium. Z uwagi na to, że stolarka drewniana charakteryzuje się lepszymi właściwościami termicznymi od konstrukcji aluminiowych, postanowiono połączyć te dwa materiały, za pomocą nakładek aluminiowych.

okna przesune
okna przesune
okna przesune
okna przesune

Okienne systemy przesuwne – Patio

Najpopularniejszy w ofercie system suwny to Patio. System ten oparty jest na standardowych ramach okiennych takich producentów jak Veka, Trocal czy Kömmerling. Dzięki przystępnej cenie, system Patio wybierany jest najczęściej jako alternatywa dla klasycznych otwieranych drzwi. Działanie systemu polega na przekręceniu klamki, przyciągnięciu drzwi do siebie oraz przesuwie. Dzięki rolce prowadzącej nie wymaga użycia siły, a sam przesuw jest komfortowy i umożliwia zatrzymanie skrzydła w dowolnym momencie.

Istotną zaletą systemu Patio jest możliwość uchyłu skrzydła. Systemy wykonujemy do maksymalnej szerokości ramy 3200mm. Posiadamy w ofercie systemy automatyczne SKB_Z. Patio to minimalizm w najlepszym wydaniu. Prosty geometryczny kształt i elegancka stalowa klamka. Najwyższy poziom estetyki zapewnia technologia niewidocznych zgrzewów. Największą wadą systemu jest brak możliwości zamykania-otwierania od strony zewnętrznej.


okna przesune

Okienne systemy przesuwne – system HS

Największe przestrzenie zamkniemy systemem HS. Otwierając przestrzeń, wpuszczamy ogród do domu. System HS jest systemem bezprogowym, dzięki czemu nie tworzy barier. Ułatwia użytkowanie, oraz jest niezastąpiony dla ludzi z niepełnosprawnością ruchową. Dużą zaletą systemu HS jest możliwość zamykania i otwierania od zewnątrz. Oferowany system standardowo wyposażamy w pochwyt od zewnątrz. Drzwi typu HS mogą występować w kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Najpopularniejsze schematy drzwi HS to warianty:

  • – 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi,
  • – 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi ruchomymi.
Okno drewniane Retro
okna przesune
okna przesune

Sposób otwierania drzwi jest ważny, jednak nie możemy zapominać o jakości profili, szyb oraz okuć. Do produkcji naszych drzwi wykorzystujemy jedynie komponenty renomowanych producentów.


Okienne systemy przesuwne – nowości:

  • odstawno-przesuwny – TROCAL PREMISLIDE 76 – otwieranie drzwi następuje poprzez odstawienie ruchomego skrzydła do ramy okiennej, a następnie swobodne przesuwanie na wózkach względem nieotwieranych części konstrukcji. Nowy mechanizm ryglowania jest prosty i intuicyjny w użytkowaniu. System daje możliwość wykonania zarówno małych okien, jak i dużych drzwi przesuwnych.
okna przesune
okna przesune
  • podnoszono-przesuwny – VEKAMOTION 82MAX – stanowi go maksymalna powierzchnia szkła przy jednocześnie minimalnej szerokości profili. Możliwe jest wykonanie elementów wielkoformatowych o wymiarach nawet do 6,5 x 2,7 m (profil biały) w kilku wariantach i układach skrzydeł czynnych i biernych.
okna przesune
okna przesune

Oba systemy stanowią innowacyjne rozwiązanie dla każdego rodzaju budownictwa. Umożliwiają one sprawne i wygodne używanie drzwi, podnosząc komfort codziennego życia. Nowatorski mechanizm łączy w sobie najlepsze cechy systemu PSK (szczelność) z HS (łatwość obsługi). Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji i przystępnej cenie stanowią one świetną alternatywę dla konstrukcji o większych gabarytach zapewniając przy tym szczelność i łatwość obsługi. Systemy przesuwne w perfectstolarka to więcej światła, więcej przestrzeni i szereg możliwości. Nasz wykwalifikowany personel dobierze rozwiazania dedykowane specjalnie dla Ciebie. Dzięki naszemu doświadczeniu realizacja zlecenia przebiegnie bezproblemowo.

Sprawdź także inne okna oferowane przez PerfectStolarka.pl