Nawiewniki okienne

Nawiewniki to urządzenia przeznaczone do kontrolowanego napływu świeżego powietrza z zewnątrz. Montuje się je w górnej krawędzi okna lub w ścianie zewnętrznej budynku. Ze względu na sposób sterowania rozróżniamy następujące typy:

  • ciśnieniowe, sterowane manualnie – wyposażone w przysłonę, za pomocą której samodzielnie zmieniamy wydajność nawiewnika,
  • ciśnieniowe, automatyczne – wyposażone w automatyczną przepustnicę, która samoczynnie reguluje ilość dostarczanego powietrza, a jednocześnie użytkownik ma możliwość manualnego przymknięcia przysłony,
  • higrosterowane – zamykają się i otwierają samoczynnie w zależności od zmiany wartości wilgotności względnej powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Klientom przedstawiamy zawsze kilka wariantów. Dzięki temu kupujący ma możliwość wyboru pomiędzy kilkoma opcjami nawiewników.

Mieszkańcom Bydgoszczy i okolic proponujemy montaż nawiewników w korzystnych cenach. Oferowane produkty spełniają najwyższe normy jakości. Sprzedajemy produkty renomowanych producentów: VENTEC, VENTAIR, AERECO. Montaż nawiewników okiennych przez perfectstolarka to gwarancja dobrze wykonanej usługi. Nasi fachowcy posiadają duże doświadczenie. Liczne szkolenia i zdobyta wiedza pomogą sprostać najbardziej wymagającym Klientom.

Po co stosujemy nawiewniki?

Coraz częściej nasze domy i mieszkania projektowane są z myślą o tym, by zarówno ocieplenie budynku, jak i okna, odznaczały się możliwie jak najlepszą termoizolacją. Budując domy i mieszkania dbamy o to, by zapewnić sobie jak najwyższą temperaturę wnętrza, pomijając często kwestię prawidłowej wentylacji. Brak przepływu świeżego powietrza powoduje nie tylko zawilgocenie ścian i występowanie pleśni, ale również poważnie naraża nasze zdrowie. Większość współczesnych chorób cywilizacyjnych, w tym alergie i astma, są spowodowane brakiem świeżego powietrza praz drobnoustrojami występującymi w najbliższym otoczeniu.

Jak możemy sobie poradzić z problemem wilgoci i niewłaściwej temperatury w mieszkaniu? Z myślą o Państwa wygodzie i zdrowiu oferujemy nawiewniki, które spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa, zapewniają stały dostęp świeżego powietrza do mieszkania, nie powodując przy tym znacznego obniżenia temperatury wnętrza.

Skutecznie działająca wentylacja to zorganizowana wymiana powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Dlatego każdy budynek mieszkalny, czy też użyteczności publicznej, powinien po prostu „oddychać”. Budynki bez prawidłowo działającej wentylacji poddane są nadmiernemu wzrostowi wilgoci, a stąd już tylko krok od rozwoju pleśni i grzyba. Te z kolei mają bezpośredni wpływ na niszczenie konstrukcji budynków i są odpowiedzialne za wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Można zlikwidować te problemy lub im zapobiec montując nawiewniki powietrza.

Biorąc pod uwagę warunki klimatyczne w naszych domach i pomieszczeniach, warto rozważyć korzyści płynące z użytkowania nawiewników powietrza.

Ważne!

Od 1 stycznia 2009 roku uległy zmianie przepisy dotyczące szczelności okien. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. z 2008 r. nr 201, Poz. 1238) dotyczącym warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, w sposób znaczący uległy zmianie parametry okien. Obecnie współczynnik infiltracji powietrza dla otwieranych okien i drzwi balkonowych powinien wynosić nie więcej niż 0,3 m3/(m*h*daPa 2/3) zachowując jednocześnie treść §155 ust. 3, który mówi, że w przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji niż wentylacja mechaniczna lub nawiewowo-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczone w oknach, drzwiach balkonowych lub innych częściach przegród wewnętrznych.

Skutki niewłaściwej wentylacji

Brak możliwości wymiany powietrza, doprowadza to do skraplania się pary wodnej, która objawia się zaparowanymi oknami. Podobnie jest ze ścianami, gdzie mogą powstawać niebezpieczne dla zdrowia pleśnie i grzyby. Tego typu zjawiska niosą ze sobą również nieprzyjemny zapach oraz pęcznienie elementów drewnianych.

Niewłaściwa i zła wentylacja może również negatywnie oddziaływać ludzi. Powietrze bez odpowiedniej cyrkulacji może powodować bóle i zawroty głowy, kaszel, drapanie w gardle, złe samopoczucie, zmęczenie i rozdrażnienie. Pleśnie i grzyby mogą prowadzić do alergii, uczuleń i zmian skórnych. Warto wietrzyć!

nawiewnik okienny VT 101
nawiewnik okienny VT 601
nawiewnik okienny Aereco
nawiewnik - profil