Szukasz solidnie wykonanych i idealnie dopasowanych do Twoich okien żaluzji fasadowych w Bydgoszczy? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Firma Perfect Stolarka to znany i ceniony na Bydgoskim rynku dystrybutor systemów okiennych, drzwi na wymiar, bram garażowych oraz rolet zewnętrznych. Jedną z naszych specjalności są właśnie żaluzje fasadowe. Wykonujemy je wyłącznie pod wymiar. Zapewniają naszym klientom najwyższą ochronę przed nasłonecznieniem oraz spojrzeniami wścibskich przechodniów.

Żaluzje fasadowe - PerfectStolarka.pl

Czym są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe to nowoczesny rodzaj zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Są przeznaczone do każdego rodzaju budownictwa. Żaluzje tego typu świetnie sprawdzą się w budownictwie jednorodzinnym, mieszkaniach, a także w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. Nadają budynkom niepowtarzalny design. W zależności od wymagań klienta montaż żaluzji może odbyć się na każdym etapie – zarówno w nowo powstałym budynku, jak i na istniejących już elewacjach.

W zależności od koncepcji i wymagań projektu możemy zaoferować kilka modeli żaluzji zewnętrznych:

 • żaluzje fasadowe montowane na istniejących już budynkach, ocieplonych i pokrytych elewacją,
 • żaluzje typ BOX, gdzie kaseta oraz prowadnice podtynkowe montowane są na nowych budynkach bez ocieplenia i elewacji.

Oferowane w Perfect Stolarka Bydgoszcz żaluzje fasadowe świetnie wpisują się w bieżące trendy i wymagania architektoniczne. Zapewniają funkcjonalną i estetyczną osłonę okien i drzwi tarasowych.

Zalety żaluzji fasadowych z Perfect Stolarka Bydgoszcz

Zaletą oferowanych przez nas żaluzji fasadowych w Bydgoszczy są ruchome lamele, które w prosty sposób umożliwiają regulacje i zarządzanie ilością światła zewnętrznego wpadającego do pomieszczeń – bez konieczności rezygnacji z prywatności. Oferowane przez nas produkty charakteryzują się wysoką estetyką wykonania oraz dostępnością w szerokiej kolorystyce. Umożliwia to naszym klientom bezproblemowy dobór rodzaju i koloru do każdej elewacji.

Nasze systemy to połączenie wyjątkowo wartościowych funkcji, które do tej pory zarezerwowane były dla dwóch różnych produktów. W przeciwieństwie do standardowych rolet zewnętrznych w żaluzjach fasadowych możemy sterować kątem ustawień lameli, decydując, ile światła chcemy wpuścić do pomieszczenia przy jednoczesnej cyrkulacji świeżego powietrza. Z kolei w przeciwieństwie do przysłon wewnętrznych typu plisa roleta tkaninowa, żaluzja elewacyjna oferuje izolację akustyczną.

Żaluzje fasadowe zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną oraz zabezpieczają pomieszczenia przed docierającym z zewnątrz hałasem. Dobra izolacja termiczna i akustyczna przekłada się na komfort życia i dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

Nasze systemy doskonale izolują przed różnego rodzaju zjawiskami atmosferycznymi (słońce, wiatr, deszcz, śnieg) oraz chronią prywatność klientów.

Warto zaznaczyć, że żaluzje fasadowe są wielowymiarowe. Dzięki swojej funkcjonalności są stosowane zarówno w nowoczesnych apartamentowcach, budynkach jednorodzinnych, jak i w trakcie rewitalizacji istniejących już obiektów, zapewniając im optymalne rozwiązanie w dziedzinie ochrony przed słońcem i hałasem.

Najważniejsze cechy oferowanych w Perfect Stolarka żaluzji fasadowych:

 • zaciemnienie zewnętrzne otworów okiennych i dużych szklanych fasad,
 • płynne sterowanie żaluzją (otwieranie i zamykanie) w zakresie od 90 do 180 stopni, dające możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza,
 • znaczna redukcja poziomu hałasu,
 • lekka i prosta konstrukcja wykonana z aluminium,
 • łatwość montażu,
 • sterowanie ręczne, opcjonalne automatyczne,
 • możliwość rozbudowy o systemy automatyki pogodowej,
 • zastosowanie wysokiej klasy powłok lakierniczych odpornych na czynniki atmosferyczne.

Jak skonstruowane są żaluzje fasadowe?

Elementy konstrukcji żaluzji fasadowych wykonywane są z wysokojakościowego stopu aluminium, który zapewnia im długą bezawaryjną pracę i odporność na zmienne warunki pogodowe. Szeroka kolorystyka umożliwia architektom stworzenie niepowtarzalnego projektu. Wybór spośród dwóch kształtów lameli daje klientowi możliwość personalizacji i doboru optymalnego rozwiązania.

 • Model C80 charakteryzuje się możliwością sterowania lamelami w zakresie od 90 do 180 stopni. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie w gęstej zabudowie oraz w niskich parterowych budynkach. Zaletą systemu jest możliwość całkowitego osłonięcia się przed  niechcianymi spojrzeniami, jednocześnie wpuszczając do pomieszczenia światło dzienne. *Standardowo model C80 wyposażony jest w lamelę regulowane w zakresie do 90 stopni.
 • Model Z90 charakteryzuje się kształtem zbliżonym do litery „Z”. Pozwala to na wyższą izolację przed światłem i hałasem. Lamele typu „Z” zajmują zdecydowanie mniej miejsca po podniesieniu pakietu, co odgrywa dużą rolę w przypadku montażu żaluzji w świetle okna oraz w trudno dostępnych miejscach.

Rodzaje sterowań

Każda z opcji dostępna jest w opcji sterowania automatycznego oraz manualnego.

Sterowanie manualne (standardowe) – zaletą systemu jest brak konieczności wykonania instalacji elektrycznej. Mechanizm korbowy umożliwia podnoszenie żaluzji góra – dół oraz  regulację kąta nachylenia lameli. System wyposażono w mechanizm samoblokujący. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Warto przemyśleć wybór tego sterowania, szczególnie jeśli szukasz nieco tańszej alternatywy.

Sterowanie elektryczne-silnik – stanowi wygodne sterowanie poprzez np. przełącznik, radiowo, za pomocą pilota lub smartfona. Dodatkową zaletą jest możliwość wpięcia systemu w obwód inteligentnego domu oraz czujniki mierzące natężenie światła i siłę wiatru.

Co warto wiedzieć o naszych żaluzjach fasadowych?

Ważne! Rekomendujemy czujniki wiatru jako niezbędne, szczególnie jeśli mieszkasz w rejonach narażonych na silne podmuchy. Wybór czujnika wiatru uchroni żaluzje fasadowe przed uszkodzeniem. W razie potrzeby zwinie je automatycznie do góry, chowając bezpiecznie w kasecie. Jeżeli oczekujesz więcej, wybierz czujnik dualny wiatrowo-pogodowy, który oprócz siły wiatru, mierzy intensywność promieni słonecznych. Czujnik w zależności od ustawień potrafi mierzyć i analizować natężenie światła (luxy). W razie konieczności opuści żaluzje oraz ustawi kąt nachylenia lameli, zabezpieczając wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem.

Żaluzja fasadowa z montażem – Bydgoszcz, Toruń.

Wszystkich Klientów zainteresowanych tematyką żaluzji fasadowych z montażem w Bydgoszczy, Toruniu i innych miejscowościach na terenie województwa zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Nasz zespół czeka na kontakt pod numerem telefonu 669 33 63 63 lub adresem e-mail: biuro@perfectstolarka.pl.

Wszystkie produkty oferujemy wraz z usługą profesjonalnego montażu. Liczne szkolenia oraz nasze bogate doświadczenie stanowią gwarancję bezawaryjnej pracy systemu i estetyki wykonania.

Sprawdź także okna i drzwi dostępne w naszej ofercie.