Ciepły montaż okien – geneza

Ciepły montaż okna sprawi, że pozostaną one szczelne, a energia zużywana do ogrzania maksymalnie zredukowana. Obecnym standardem montażu stolarki jest wypełnienie pustych przestrzeni pianą poliuretanową (PUR). Zgonie z obecnym stanem wiedzy oraz dobrą praktyką montażu, metoda ta jest niewystarczająco skuteczna. Nie możemy uznać jej za poprawną.

Klienci wybierają montaż na „piankę” z uwagi na niższą ceną końcową usługi, a taki sposób uszczelnienia skutkuje przykrymi następstwami – takimi jak zimne przewiewy czy pleśń w strefach przyokiennych.

Technologia szczelnego montażu jest obecnie jedyną właściwą i rekomendowaną przez Instytut Techniki Budowlanej ITB. Metoda jest znana i stosowana od lat. Nowoczesne metody szczelnego montażu zyskują na popularności i coraz częściej wybierają je inwestorzy.

Firma Perfect Stolarka z powodzeniem łączy najwyższej jakości techniki ciepłego (szczelnego) montażu. Wykorzystujemy materiały pochodzące od czołowych dostawców, takich jak: Illbruck, Wurth, greenteQ, ISO-Chemie. Swoje najwyższej jakości usługi realizujemy na terenie powiatu Bydgoskiego oraz najbliższej okolicy.

ciepły montaż - pomiary termowizyjne

Ciepły montaż stanowi formę „polisy ubezpieczeniowej”

Zakup energooszczędnych okien to połowa sukcesu. Do pełnego wykorzystania ich właściwości, muszą być prawidłowo zamontowane i uszczelnione. Punkt styku okna z murem stanowi miejsce newralgiczne, narażone na utratę ciepła. Tak istotne jest jego właściwe uszczelnienie.

Ciepły montaż (warstwowy) polega na zastosowaniu trzech warstw izolatorów:

  • uszczelnienie wewnątrz (taśma paroszczelna) – zabezpiecza ona przed wnikaniem wilgoci do warstwy izolacji,
  • warstwa izolacji (piana poliuretanowa) – stanowi warstwę środkową, która jest odpowiedzialna za izolację termiczną oraz akustyczną przegrody,
  • uszczelnienie zewnętrzne (taśma paroprzepuszczalna) – zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wnętrza budynku oraz umożliwia wyprowadzenie wcześniej zgromadzonej pary.

Doskonałym uzupełnieniem montażu warstwowego jest ciepły parapet. Ciepły parapet stanowi dodatkowe zabezpieczenie termoizolacyjne montażu stolarki okiennej. Jego zastosowanie zapobiega stratom ciepła w strefie podokiennej, co w znaczny sposób wpływa na ogólny bilans energetyczny budynku. Eliminuje również dokuczliwe przedmuchy, a także przewiewy oraz ogranicza hałas.

Czy warto dopłacić do ciepłego montażu? Zdecydowanie tak!!!

Ciepły montaż = maksymalny potencjał okien

Dom to inwestycja na lata. Dzięki prawidłowemu uszczelnieniu stolarki, zminimalizowano ryzyko tworzenia się mostków termicznych – miejsc, w których ciepło w niekontrolowany sposób ucieka z wnętrza domu na zewnątrz. Szczelniejsze przegrody oznaczają niższe rachunki za energię, wyeliminowanie wilgoci, czyli ryzyka rozwoju pleśni i zagrzybień. Szczelny montaż to również gwarancja poprawnej izolacji akustycznej.

Ciepły montaż okna – przygotowanie otworów

Nawet najlepsze materiały oraz wykwalifikowana ekipa nie zapewni właściwego montażu, jeżeli wcześniej otwory nie zostaną odpowiednio przygotowane. Kluczowym etapem montażu stolarki jest właściwe przygotowanie otworów okiennych. Właściwie przygotowane otwory okienne stanowią bazę do prawidłowego montażu oraz procesu uszczelnienia okien. Warto zlecić przygotowanie otworów fachowcom, lub osobom które mają doświadczenie w pracach przygotowawczych. Wykwalifikowani pracownicy firmy Perfect Stolarka udzielą szczegółowych instrukcji oraz pomogą we właściwym przygotowaniu otworów.

ciepły montaż

Warto skorzystać z kompleksowych usług montażu na terenie Bydgoszczy, Szubina i okolic. Nasi pracownicy służą pomocą w zakresie doboru stolarki okiennej, rodzaju uszczelnienia oraz optymalnej techniki montażu.

Budujesz dom, remontujesz mieszkanie, postaw na profesjonalne doradztwo. Perfect Stolarka to FIRMA Z DOŚWIADCZENIEM. Przez okres 15 lat stawialiśmy na rozwój i podnoszenie naszych kwalifikacji. Nasi wykwalifikowani doradcy pomogą w wyborze okien pod wymiar, w konkurencyjnych cenach, a nasza ekipa montażowa dobierze odpowiedni sposób montażu. Usługi realizujemy terminowo w oparciu o ustalenia zawarte w dniu podpisania umowy.

Oferujemy montaż i wymianę okien w Bydgoszczy oraz jej okolicach. Perfect Stolarka to najlepsze okna w Bydgoszczy.

Nasze doświadczenie zdobywamy każdego dnia.

ciepły montaż
ciepły montaż
taśma paroprzepuszczalna
taśma paroprzepuszczalna