Czy białe okna PCV żółkną?

Obecnie do produkcji okien PCV stosuje się wytrzymałe na czynniki zewnętrzne rodzaje tworzyw, uzupełnione o szereg dodatków i stabilizatorów zapobiegającym żółknięciu. Czy białe okna PCV żółkną? Przeczytaj w dzisiejszym, krótkim poradniku od PerfectStolarka.pl

Normy europejskie dopuszczają pod wpływem promieniowania ultrafioletowego zmianę barwy do 3 stopnia skali szarej (zgodnie z normą DIN 54001). Okna starszego typu mogą być bardziej podatne na żółknięcie.

Czy białe okna PCV żółkną?

Stosowanie agresywnych środków do mycia może spowodować uszkodzenie i przyśpieszenie starzenia się powierzchni okien. Używaj tylko delikatnych środków czyszczących, które nie tylko pozwolą na zachowanie świeżości i czystości ramy okiennej na dłużej. Warto wybierać takie preparaty, które nie wpłyną na jej uszkodzenie. W razie wątpliwości nasi sprzedawcy polecą odpowiednie środki czyszczące do okien plastikowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą okien PCV do domu jednorodzinnego oraz do budynku wielorodzinnego. Udzielimy także wszelkich porad oraz informacji na pojawiające się pytania. Podpowiadamy, jak zadbać o białe okna, aby uniknąć żółknienia.

Zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku i kanału na YouTubie, gdzie znajdziesz poradnikowe oraz inspirujące materiały video.

kategoriaOkna