Jak wybrać dobre okna?

Wybór stolarki to ważna inwestycja. Od właściwego wyboru okien zależy nie tylko wygląd naszego wymarzonego domu, ale także komfort mieszkania. Jakie zatem są kryteria wyboru okien, gdy na rynku dostępnych jest tak wiele rozwiązań, różniących się wyglądem, parametrami akustycznymi i termoizolacyjnymi?

Okna drewniane – czy warto kupić ten produkt?

Stolarka drewniana staje się coraz popularniejsza ze względu na swoją elegancję i ponadczasowy styl. Doskonale sprawdzi się zarówno do domów o charakterze eleganckiej willi, jak i do tych o bardziej nowoczesnych bryłach i nowoczesnym wykończeniu elewacji. Okna drewniane oferowane w perfectstolarka sprawiają, że wnętrza nabierają ciepłego i przytulnego charakteu. Rewelacyjnie komponują się z klasycznymi aranżacjami, jak i bardziej surowym wystrojem inspirowanym stylem skandynawskim czy loftowym.

Czym kierować się wybierając okna drewniane? Istotne jest, aby zwrócić uwagę na to, z jakiego rodzaju drewna zostały wykonane. Obecnie najpopularniejsze są okna sosnowe. Jednak zdecydowanie trwalsze będą okna z drewna egzotycznego lub dębu. Okna dębowe są najbardziej odporne na odkształcenia, czy uszkodzenia mechaniczne.

Klienci, którzy obawiają się częstego konserwowania okien, powinni wybrać opcję okien drewniano-aluminiowych. Aluminium jest bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu nie trzeba ich odnawiać. Warto wiedzieć, że elegancki wygląd to nie jedyna zaleta okien drewnianych. Są cenione także za niską utratę ciepła, oraz doskonałą izolację akustyczną.

Jak wybrać dobre okna plastikowe?

Okna PVC to optymalny wybór, jeśli zależy nam na połączeniu właściwości termoizolacyjnych i niskiej ceny. Żeby wybrać konkretny produkt, należy sprawdzić jego parametry techniczne. Co zrobić, żeby stolarka PCV zachowała jak najwięcej ciepła? Ważne są profile. Zwróćmy uwagę nie tylko na liczbę komór, szerokość, ale również na ich klasę. Przenikalność ciepła w dużej mierze zależy także od pakietu szybowego, który wybierzemy.

Do nowoczesnych energooszczędnych i pasywnych konstrukcji świetnie sprawdzi się np. Kömmerling 88, Veka Softline82 – ich 7-komorowe profile klasy A mają doskonałe parametry izolacyjne, co w połączeniu z trzyszybowym pakietem, ciepłą ramką TGI sprawia, że jest to jedno z najcieplejszych okien, jakie można znaleźć na polskim rynku. Niewątpliwie zaletą okien plastikowych jest szeroki wybór kolorów. Okna PCV w o perfectstolarka możemy zamówić w dwustronnym lub jednostronnym kolorze albo w drewnopodobnej okleinie. Posiadamy szeroki wybór okien na zamówienie, tj. pod każdy wymiar.

Perfect Stolarka oferuje najlepsze okna PCV w Bydgoszczy.

Okna aluminiowe

Najważniejszą cechą ślusarki aluminiowej jest jej trwałość i statyka. Dzięki temu idealnie nadają się do dużych konstrukcji i przeszkleń. Jeśli zatem zastanawiamy się jak wybrać dobre okna suwne, balkonowe o niestandardowych wymiarach, najlepiej zdecydować się na aluminium. Podobnie w przypadku okien HS i całych przeszklonych ścian. Tego typu rozwiązania są szczególnie popularne w nowoczesnym budownictwie pasywnym. Duże szklenia pozwalają uzyskać efekt przenikania się domu i ogrodu, wpuszczając przy tym dużo światła do wnętrz. Doskonale komponują się z nowoczesnymi elewacjami.

okno drewniane
okno PCV
okno aluminiowe

kategoriaOkna