Moskitiery okienne – zatrzymają atak owadów

Przedłużająca się zima wróżyła piękne lato bez insektów, niestety, wiosenna wilgoć i zimne deszczowe lato przyniosło prawdziwą plagę owadów. Jak się przed nimi bronić? Sprawdźmy, jak działają moskitiery okienne.

Nie ma nic gorszego niż nieprzespana noc z powodu latającego przy uchu komara. Niestety, nie tylko on może nas denerwować. To kategorii dręczycieli zaliczamy również muchy, osy i inne małe owady. Można się jednak przed nimi uchronić. Już od dawna najlepszym sposobem na insekty w domu są moskitiery, czyli siatki w oknach lub drzwiach. Moskitiery zatrzymują owady, nie utrudniając przy tym cyrkulacji powietrza oraz przenikania światła do pomieszczenia. Zatrzymują również kurz uliczny i pyłki, są więc niezbędne w kuchni, sypialni i pokojach dziecinnych.

Moskitiery okienne są skutecznym, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jednocześnie ich estetyka nie narusza ogólnej koncepcji bryły budynku. Ich podstawową funkcją jest zabezpieczanie przed szeroko rozumianymi insektami oraz gryzoniami. Mało kto wie, że posiadają jeszcze jedną bardzo istotną funkcję – mianowicie redukują przedostawanie się pyłków do domu, co w znacznym stopniu ułatwia życie alergikom. 

Mieszkańcom Bydgoszczy proponujemy różne rodzaje moskitier. Przy wyborze powinniśmy kierować się funkcjonalnością takiej siatki oraz miejscem, w którym ją zamieszczamy. Najczęściej wybierane są moskitiery ramowe z kołnierzem. Charakteryzują się niską ceną i prostym montażem. Takie siatki można zamontować prawie w każdym rodzaju okien oraz drzwi.

Po co nam moskitiery okienne?

  • Chronią przed bolesnymi ukąszeniami,
  • Zapewniają spokojny sen,
  • Izolują od pyłków i alergenów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo  moskitiery pod wymiar do okien typowych oraz przesuwnych.

W nowo budowanych domach polecamy moskitiery zintegrowane z roletą zewnętrzną – to idealne i proste rozwiązanie. Siatka ukryta jest w puszce od rolety i opuszczana jest za pomocą rączki, wyposażonej w mechanizm samoblokujący z dodatkowymi uszczelkami szczotkowymi na obwodzie rolety. Moskitierę tą można zestawić z wszystkimi oferowanymi w Perfecstolarka roletami zewnętrznymi. Najważniejsze przy zakupie moskitier są odpowiedni wymiar ramki oraz jej odciśnięcie od profilu okiennego.

Moskitiery zatrzymują owady i kurz, mają więc skłonność do brudzenia się. Dlatego powinno się je co jakiś czas wyczyścić wodą z płynem i wysuszyć. Po okresie letnim można siatkę zdjąć, gdyż niska temperatura może ją zniszczyć. Dzięki temu przedłużymy wytrzymałość całej konstrukcji.

W Bydgoszczy wykonaliśmy już wiele realizacji moskitier okiennych i drzwiowych.

Co trzeba wiedzieć o moskitierach okiennych?

  • Moskitiery są najczęściej produkowane w trzech kolorach: białym, brązowym i antracycie.
  • Wychodząc naprzeciw upodobaniom estetycznym klientów, nasze moskitiery oferujemy również w barwach: złotego dębu, mahoniu czy orzechu.
  • Istnieje również możliwość polakierowania profili na prawie każdy kolor z palety RAL, NCS.
  • W moskitierach ramowych można zamówić specjalne drzwiczki dla kota lub psa.
  • Niektóre moskitiery zaopatrzono w samozamykające się zawiasy, które otwierają się poprzez delikatne pchnięcie, po czym zamykają się automatycznie.
  • Najmniej popularne moskitiery to rolowane. Siatka ukryta jest w estetycznej puszce z prowadnicami. Montaż odbywa się na ścianie bądź w ramie okiennej. Tego typu moskitier nie demontuje się po sezonie.

Moskitiery ramkowe – jak mierzyć?

Zastanawiasz się, jak zmierzyć okno do moskitiery? Nie ma w tym nic trudnego, zapraszamy.

1. Mierzymy szerokość i wysokość światła okna (wymiar A i B)

2. Mierzymy grubość profilu wraz z uszczelką.

kategoriaBez kategorii