Wiśniowski to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wiśniowski od ponad trzydziestu lat cieszy się ogromnym uznaniem inwestorów oraz klientów indywidualnych, poszukujących bram, okien i drzwi. Produkty z szyldem AW Wiśniowski oferują zarówno niepowtarzalny design, jak i znakomitą żywotność. Producent jako jeden z nielicznych w Europie bazuje na częściach własnej produkcji, zapewniając tym samym najwyższą możliwą jakość wykonania oraz dokładność. Linia produkcyjna bram Wiśniowski to także nowoczesny park maszyn i doświadczony personel. Maszyny za pomocą których powstają bramy są jednymi z najnowocześniejszych w Europie. Przykładem jest tu chociażby system podwójnego zabezpieczenia powierzchni DUPLEX, własna okleiniarnia i wiele innych.

W ofercie przygotowanej dla klientów z Bydgoszczy znalazły się trzy linie bram. Ofertę podzieliliśmy ze względu na cenę i funkcjonalność systemu. Począwszy od ekskluzywnych bram garażowych PRIME, przez wyjątkowo ciepłe bramy UniTherm, kończąc na funkcjonalnych i przystępnych cenowo UniPro. W ofercie marki Wiśniowski każdy znajdzie idealny element wyposażenia dla swojego domu i garażu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym modelom bram segmentowych!

Montaż bramy Wiśniowski Bydgoszcz – profesjonalne usługi

 • Brama garażowa Wiśniowski UniPro – to brama ciepła. Współczynnik Uw, który uzyskują jest porównywalny ze współczynnikiem jaki ma stolarka okienna stosowana obecnie w budownictwie energooszczędnym. Niską wartość Uw jesteśmy w stanie uzyskać dzięki panelom  wypełnionym pianką poliuretanową, oraz uszczelkom biegnącym po obwodzie bramy. Skrzydło (rdzeń) bramy wykonany jest z paneli stalowych o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową. Brama oferuje również doskonały współczynnik tłumienia dźwięku: Rc=23 dB. Ważne – specjalnie wyprofilowane panele uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców w miejscu ich łączenia oraz w miejscach montażu zawiasów. Dodatkowo zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w przypadku zerwania lin podtrzymujących.
 • Brama Wiśniowski UniTherm – to brama spełniająca rygorystyczne normy pod względem obciążenia wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Doskonałe wyniki tych parametrów mają wpływ na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, oraz na zachowanie walorów estetycznych na lata. Przemyślana konstrukcja bramy UniTherm powstała w odpowiedzi na rosnące wymagania budownictwa energooszczędnego, oraz wymogi nowych norm budowlanych WT 2021. W bramach UniTherm zastosowano panele o grubości 60mm oraz specjalne uszczelki między panelami. Grubszy panel i dodatkowe uszczelki to więcej zaoszczędzonej energii – straty ciepła zostały wyeliminowane w newralgicznych miejscach bramy. Współczynnik przenikania dla panelu wynosi 0,33 W/m2K, co przekłada się na znakomitą termoizolacje całej bramy i niższe koszta ogrzewania.
 • Brama Wiśniowski PRIME – to połączenie najlepszych parametrów izolacyjności z doskonałym efektem wizualnym, co przekłada się na wyjątkowe bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania bramy. W bramie zastosowano unikalny panel INNOVO. Jego zwarta budowa,  zapewnia mocną konstrukcję. Rdzeń panelu stanowi wypełnienie ciepłą pianką o grubości 60 mm oraz specjalne systemy uszczelnień i osłon.

Bramy garażowe Wiśniowski, dlaczego są tak popularne w Bydgoszczy?

Obecnie brama garażowa pełni takie same funkcje jak pozostałe elementy stolarki otworowej. Na rynku dostępnych jest wiele bram dedykowanych do zabezpieczenia wjazdu. W starszych budynkach dużą popularnością cieszą się typowe bramy rozwierane oraz nowsze uchylne. Wraz z rozwojem budownictwa i  wzrostem wymagań użytkowników powstały bramy segmentowe. Najważniejszymi cechami bram garażowych są:

 • komfort użytkowania,
 • brak ograniczeń przestrzenni przed i we wnętrzu garażu,
 • doskonała izolacja termiczna i akustyczna,
 • prosta i wytrzymałą konstrukcja,
 • minimalne wymagania montażowe,
 • przystępna cena,
 • bogata gama kolorów,
 • szeroki zakres wymiarów w tym bramy typowe i pod wymiar.

Bramy segmentowe pod wymiar – sprawdź ofertę

Tradycyjne otwierane wrota w rewitalizowanych budynkach są zastępowane nowymi bramami segmentowymi. Prosta i nieskomplikowana budowa bram segmentowych, która z powodzeniem sprawdziła się w zastosowaniach przemysłowych, jest coraz chętniej wykorzystywana w nowych budynkach mieszkalnych.

Nowoczesne bramy segmentowe zmieniły sposób w jaki organizuje się przestrzeń w garażu i wokół wjazdu. Liczne zalety bram segmentowych doceniają nie tylko architekci, ale też klienci z Bydgoszczy i najbliższych okolic.

Bramy segmentowe – zalety

Bramy Wiśniowski Bydgoszcz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Popularność bram segmentowych wynika z ich prostej budowy i doskonałych parametrów. Prosty sposób prowadzenia bramy segmentowej nie ingeruje w przestrzeń wjazdu oraz wnętrze garażu. Codzienna obsługa sprowadza się jedynie do podnoszenia i opuszczania bramy, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do zastosowania w budynkach jednorodzinnych.

Bramy garażowe segmentowe oferują obecnie najlepsze dostępne właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Dzięki prostej konstrukcji montaż bramy segmentowej jest stosunkowo prosty i szybki. Prowadzenie bramy nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Montaż prowadzenia sprowadza się wyłącznie do zamocowania prowadnic we wnętrzu. Systemowe elementy konstrukcji pozwalają na dopracowanie uszczelnienia drzwi garażowych. Można powiedzieć, że bramy sekcyjne segmentowe górne to jeden z szybszych i bardziej efektownych sposobów na estetyczne zamknięcie garażu.