Rodzaje rolet

Rolety nadstawne-zabudowa skrzynki

Naokienne, stosujemy w nowo budowanych domach i obiektach). Sprawdzą się przy każdym rodzaju stolarki wykonanej z PCV, aluminiowej oraz drewnianej. Całość konstrukcji jest wykonana z ciepłego PCV. Skrzynkę nakłada się na okno, a następnie całość montuje w otworze okiennym i drzwiowym. Ten system wymaga adaptacji otworu o wysokość skrzynki. W przypadku braku adaptacji otworu konieczna będzie korekta okna na wysokości. Zamówienie rolet w Perfectstolarka to gwarancja bezawaryjności na lata.

Rolety nadtynkowe-elewacyjne-widoczna skrzynka

Całość konstrukcji wykonana jest z aluminium. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zamontowania w dowolnym momencie (zarówno w domu, budownictwie wielorodzinnym lub pomieszczeniach gospodarczych). W przypadku wyboru rolety typu standard nie mam możliwości zamaskowania skrzynki, ponieważ pełni ona funkcję rewizji, awaryjnego otwarcia.

Rodzaje rolet

Rolety zewnętrzne podtynkowe zabudowa skrzynki

Konstrukcja wykonana z aluminium instalowana jest na murze budynku w stanie surowym (przed ociepleniem), po zamontowaniu okna w we wnęce. Decyzja o wyborze tego rozwiązania musi zostać podjęta na etapie projektu lub jego adaptacji.

Które rozwiązanie wybrać?

Możemy przyjąć, że rolety nadstawne i podtynkowe umożliwiają zabudowę skrzynki rolety, podczas gdy w elewacyjnych pozostaje ona widoczna. Nie zawsze możliwe jest zamontowanie określonego typu rolet. Inne możliwości mamy planując budowę, inne pracując na już zastałej bryle budynku. Wykwalifikowani pracownicy Perfectstolarka Bydgoszcz dobiorą odpowiednie rozwiązania z zakresu rolet zewnętrznych oraz dobiorą odpowiedni sposób sterowania.